Ludzie i style

Mała gra

Dochodowe piłkarskie akademie futbolowe

Warszawa, trening młodych piłkarzy w szkółce FC Barcelona Escola Varsovia Warszawa, trening młodych piłkarzy w szkółce FC Barcelona Escola Varsovia Andrzej Iwańczuk / Reporter
Mnożą się piłkarskie akademie dla dzieci. To świetny biznes, dobra zabawa, choć sportowe efekty tego futbolowego poruszenia są zagadką.
Szkółka piłkarska klubu Polonia WarszawaGrazyna Myslińska/Forum Szkółka piłkarska klubu Polonia Warszawa

Siła marketingowego rażenia szkółek jest wielka. Jeśli ktoś wymarzył sobie potomka futbolistę, ma uwierzyć, że jego marzenie zweryfikują tylko specjaliści z futbolowych akademii. Obsłużą kompleksowo – podpowiedzą, jak ułożyć stopę do strzału, jak na boisku myśleć, jak biegać, co jeść, ile spać. Ale w pierwszym kontakcie podkreśla się, że piłka jest tylko narzędziem – dzieci mają się bawić, integrować, uczyć współpracy. A czy wyrośnie z nich nowy Lewandowski, to się zobaczy.

Polityka 40.2015 (3029) z dnia 29.09.2015; Ludzie i style; s. 98
Oryginalny tytuł tekstu: "Mała gra"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Prof. Marcin Król: Obyśmy znów nie byli głupi

Prof. Marcin Król, historyk idei, o tym, że czeka nas koniec starego świata i nic dobrego z tego na razie nie wyjdzie.

Jacek Żakowski
01.01.2019