Ludzie i style

Pszczoły zdobędą miasta

Moda na miejskie pasieki

Ulami na tarasie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie opiekuje się Wiktor Jędrzejewski. Ulami na tarasie Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie opiekuje się Wiktor Jędrzejewski. Anna Musiałówna / Polityka
CCD (Colony Collapse Disorder), zespół masowego ginięcia pszczoły miodnej, sprawił, że poruszone losem tych owadów mieszczuchy zaczęły ustawiać ule na działkach, dachach mieszkań, urzędów, galerii handlowych, a nawet w ogrodach sejmowych.
Pszczoły na dachu Centrum Handlowego Wileńska; z lewej: dyr. Stanisław Dawicki.Anna Musiałówna/Polityka Pszczoły na dachu Centrum Handlowego Wileńska; z lewej: dyr. Stanisław Dawicki.

Wiesław, emerytowany urzędnik Ministerstwa Finansów, cztery lata temu dał się namówić koledze leśnikowi na dwa ule. Dzisiaj w ogrodzie na warszawskiej Sadybie stoją trzy, bo trzeci przywiózł przed rokiem przyjaciel leśnik i pszczelarz. Wzdłuż płotu od wschodniej strony rośnie żywopłot, od zachodniej i północnej tuje. Jeden ul udaje murek, bo jest pomalowany w cegiełki, dwa pozostałe – żywopłot. Maskowania te były do 2014 r. jak najbardziej uzasadnione.

Polityka 42.2015 (3031) z dnia 13.10.2015; Na własne oczy; s. 108
Oryginalny tytuł tekstu: "Pszczoły zdobędą miasta"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >