Ludzie i style

Teraz szydera

Polityka w memach

Polityka
Dużo się pisze o tym, że ktoś wygrał wybory za sprawą internetu. Możemy mieć jednak tylko takie wrażenie, bo akurat rzadziej go obśmiewano. Okres zmian politycznych w kraju stał się najlepszym czasem, by w sieci zakpić z wszystkich polityków.
Polityka

Przebojami ostatnich tygodni były ulotki z napisami: „Muzułmanie obcinają głowy! Ja obcinam podatki!” (Sylwester Tajl, lista KORWiN) i „TAK dla czarnych burgerów, NIE dla uchodźców ekonomicznych” (Katarzyna Bielańska, PO). Bo kiedy w trakcie kampanii wyborczej i tuż po wyborach obserwuje się to, co dzieje się w internecie, można mieć wrażenie, że wyborcy zamiast z powagą śledzić przemiany w kraju, próbują je wyśmiać. Poselskie ambicje Liroya komentują więc, odwołując się do jego muzycznej kariery (ASZ Dziennik opublikował program polityczny rapera oparty na jego utworze „Jak tu się nie wkurwić”), albo śmieją się z niezadowolenia Zjednoczonej Lewicy, której nie udało się uzyskać mandatów w Sejmie.

Polityka 45.2015 (3034) z dnia 03.11.2015; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Teraz szydera"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Zanim padły strzały II. Czarna wołga i tajemnicze fiolki pod kopalnią „Sosnowiec”

Jesienią 1981 r. w tłum górników kopalni „Sosnowiec” poleciały fiolki z duszącą substancją. Sprawców do dzisiaj nie znaleziono. Także motyw pozostaje niejasny, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że celem było wywołanie wrzenia w kraju i sprowokowanie siłowej konfrontacji.

Jan Dziadul
21.09.2021