Ludzie i style

Joanna od Steve’a

Co łączy córkę Jerzego Hoffmana i twórców Apple

Zespół Apple, 1984 r. Od lewej: George Crow, Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld, Burrell Smith, Bill Atkinson i Jerry Mannock. Zespół Apple, 1984 r. Od lewej: George Crow, Joanna Hoffman, Andy Hertzfeld, Burrell Smith, Bill Atkinson i Jerry Mannock. materiały prasowe
Joanna Hoffman była jedyną kobietą w zespole budującym pierwszy komputer osobisty dla Apple. Córkę Jerzego Hoffmana przypomina właśnie film „Steve Jobs”.
Joanna z ojcem Jerzym Hoffmanem, 2003 r.Zenon Żyburtowicz/EAST NEWS Joanna z ojcem Jerzym Hoffmanem, 2003 r.

Do dziś można znaleźć w sieci archiwalne nagranie z ostrzejszej, zakulisowej dyskusji Steve’a Jobsa z jego współpracowniczką Joanną Hoffman. Znana była wtedy w środowisku amerykańskich inżynierów jako jedyna kobieta w pięcioosobowym zespole, który w latach 80. zaczął konstruować pierwszego Macintosha. Nagranie nie jest najlepszej jakości, ale Hoffman w swoich krótkich, przylizanych włosach i wielkich rogowych oprawkach wygląda na ciepłą, spokojną i pewną siebie.

Polityka 46.2015 (3035) z dnia 08.11.2015; Ludzie i style; s. 94
Oryginalny tytuł tekstu: "Joanna od Steve’a"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021