Ludzie i style

Czy dziś przyjmuje doktor Vader?

Rekonstruktorzy „Gwiezdnych wojen”

Członkowie Legionu 501 biorą udział w rozmaitych publicznych akcjach. Na fot.: wspomagają policjantów podczas pikniku rodzinnego „Przejdź na jasną stronę drogi”. Członkowie Legionu 501 biorą udział w rozmaitych publicznych akcjach. Na fot.: wspomagają policjantów podczas pikniku rodzinnego „Przejdź na jasną stronę drogi”. Tomasz Gzell / PAP
Boba Fett właśnie skończył architekturę. Anakin Skywalker zatrudnił się w teatrze w Elblągu. A jeden z czterech Vaderów w kraju leczy zwierzęta w Warszawie. Oto legion Polaków naprawdę gotowych na „Gwiezdne wojny”.
Polscy członkowie Legionu 501.Archiwum Michała Żołyńskiego/Archiwum prywatne Polscy członkowie Legionu 501.

Kuba goli głowę na zero, zakłada żółto-czerwone soczewki i specjalnym charakteryzatorskim klejem przymocowuje sobie rogi wykonane z modeliny. Następnie trzeba twarz wysmarować kremem, na niego idzie czerwona farba do kolorowania ciała, a gdy wyschnie – mama ozdabia jego oblicze czarnymi tatuażami. Jeszcze tylko lakier na zęby, kostium, dwustronny miecz świetlny do rąk… et voilà! Po dwóch godzinach staje przed państwem Darth Maul, mroczny Lord Sithów.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pedofilia: odmiany, przyczyny, leczenie

Rozmowa z dr. Sławomirem Jakimą, seksuologiem, psychiatrą, psychoterapeutą.

Ewa Wilk
21.05.2019
Reklama