Ludzie i style

Czy dziś przyjmuje doktor Vader?

Rekonstruktorzy „Gwiezdnych wojen”

Członkowie Legionu 501 biorą udział w rozmaitych publicznych akcjach. Na fot.: wspomagają policjantów podczas pikniku rodzinnego „Przejdź na jasną stronę drogi”. Członkowie Legionu 501 biorą udział w rozmaitych publicznych akcjach. Na fot.: wspomagają policjantów podczas pikniku rodzinnego „Przejdź na jasną stronę drogi”. Tomasz Gzell / PAP
Boba Fett właśnie skończył architekturę. Anakin Skywalker zatrudnił się w teatrze w Elblągu. A jeden z czterech Vaderów w kraju leczy zwierzęta w Warszawie. Oto legion Polaków naprawdę gotowych na „Gwiezdne wojny”.
Polscy członkowie Legionu 501.Archiwum Michała Żołyńskiego/Archiwum prywatne Polscy członkowie Legionu 501.

Kuba goli głowę na zero, zakłada żółto-czerwone soczewki i specjalnym charakteryzatorskim klejem przymocowuje sobie rogi wykonane z modeliny. Następnie trzeba twarz wysmarować kremem, na niego idzie czerwona farba do kolorowania ciała, a gdy wyschnie – mama ozdabia jego oblicze czarnymi tatuażami. Jeszcze tylko lakier na zęby, kostium, dwustronny miecz świetlny do rąk… et voilà! Po dwóch godzinach staje przed państwem Darth Maul, mroczny Lord Sithów.

Polityka 51/52.2015 (3040) z dnia 15.12.2015; Ludzie i style; s. 142
Oryginalny tytuł tekstu: "Czy dziś przyjmuje doktor Vader?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022