Ludzie i style

Obrona piłki

EURO 2016 pod specjalnym nadzorem

Część artystyczna towarzysząca ceremonii losowania grup finałów Euro 2016 w Paryżu. Część artystyczna towarzysząca ceremonii losowania grup finałów Euro 2016 w Paryżu. Bartłomiej Zborowski / PAP
Po zamachach w Paryżu piłkarskie mistrzostwa Europy będą imprezą pod specjalnym nadzorem. Polska po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie jedzie na turniej w roli zespołu do bicia.
Maskotka Euro 2016Anadolu Agency/Getty Images Maskotka Euro 2016

To będzie święto podszyte strachem. Listopadowe zamachy w Paryżu uświadomiły, do czego zdolni są ekstremiści związani z Państwem Islamskim, a piłkarskie mistrzostwa Europy to z punktu widzenia terrorystów świetna okazja do siania zamętu. Gospodarze starają się uspokajać – szef komitetu organizacyjnego Euro Jacques Lambert w reakcji na zamachy oświadczył, że odwołanie albo przeniesienie turnieju nie wchodzą w grę, bo strach siany przez islamistów nie może burzyć stylu życia zachodniej cywilizacji, z wpisaną w niego rozrywką i uczestnictwem w sportowych emocjach.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Ludzie i style; s. 150
Oryginalny tytuł tekstu: "Obrona piłki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Doktorat prezesa Jarosława Kaczyńskiego

Po ponad 30 latach od publicznej obrony znów dostępna jest praca doktorska Jarosława Kaczyńskiego. Poszukiwano jej od lat, spekulując nawet, czy aby taka na pewno powstała, bądź czy nie zawiera treści mało dziś politycznie poprawnych.

Marek Henzler
25.06.2007