Ludzie i style

Obrona piłki

EURO 2016 pod specjalnym nadzorem

Część artystyczna towarzysząca ceremonii losowania grup finałów Euro 2016 w Paryżu. Część artystyczna towarzysząca ceremonii losowania grup finałów Euro 2016 w Paryżu. Bartłomiej Zborowski / PAP
Po zamachach w Paryżu piłkarskie mistrzostwa Europy będą imprezą pod specjalnym nadzorem. Polska po raz pierwszy od niepamiętnych czasów nie jedzie na turniej w roli zespołu do bicia.
Maskotka Euro 2016Anadolu Agency/Getty Images Maskotka Euro 2016

To będzie święto podszyte strachem. Listopadowe zamachy w Paryżu uświadomiły, do czego zdolni są ekstremiści związani z Państwem Islamskim, a piłkarskie mistrzostwa Europy to z punktu widzenia terrorystów świetna okazja do siania zamętu. Gospodarze starają się uspokajać – szef komitetu organizacyjnego Euro Jacques Lambert w reakcji na zamachy oświadczył, że odwołanie albo przeniesienie turnieju nie wchodzą w grę, bo strach siany przez islamistów nie może burzyć stylu życia zachodniej cywilizacji, z wpisaną w niego rozrywką i uczestnictwem w sportowych emocjach.

Polityka 1/2.2016 (3041) z dnia 27.12.2015; Ludzie i style; s. 150
Oryginalny tytuł tekstu: "Obrona piłki"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020