Ludzie i style

Gliniane ręce

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: co zaprezentują Polacy

O piłce ręcznej głośno robi się tylko przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji. O piłce ręcznej głośno robi się tylko przy okazji dużych turniejów z udziałem reprezentacji. Michał Stańczyk/Cyfrasport / Newspix.pl
15 stycznia początek mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Polska jest gospodarzem. To może być jeden z ostatnich turniejów, na których nasza reprezentacja coś znaczy.
W federacji wierzą, że medal mistrzostw Europy stworzy nowy, lepszy klimat dla rozmów ze sponsorami.Stanisław Rozpędzik/PAP W federacji wierzą, że medal mistrzostw Europy stworzy nowy, lepszy klimat dla rozmów ze sponsorami.

Im lepiej Polska gra w mistrzowskich turniejach, tym chętniej piłkę ręczną uznaje się za nasz sport narodowy. Nieraz w przeszłości zdarzało się, że reprezentacje – przede wszystkim męska, choć przecież i panie sensacyjnie dotarły do półfinałów dwóch ostatnich mistrzostw świata – schodziły z parkietów po twardych bojach, wyszarpując zwycięstwa nie tylko umiejętnościami, ale i charakterem, czasami w cudownych okolicznościach.

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Jak być empatycznym i jednocześnie pozostać szefem

Dlaczego dobry szef powinien być inteligentny emocjonalnie.

Katarzyna Czarnecka
14.05.2019
Reklama