Ludzie i style

Kor­ty kor­cą

Tenisowe ustawki

Nikołaj Dawydienko. Mimo przytłaczających dowodów, że zagrał w ustawianym meczu, federacja ATP nic z tym nie zrobiła. Nikołaj Dawydienko. Mimo przytłaczających dowodów, że zagrał w ustawianym meczu, federacja ATP nic z tym nie zrobiła. Jumana El-Heloueh/Reuters / Forum
Znów głośno o ustawianiu spotkań tenisowych. Z punktu widzenia bukmacherskiej mafii to wymarzony sport.
W tenisowym języku niewytłumaczalnie kiepska gra doczekała się już swojego określenia: tanking.Dennis Yang/Flickr CC by 2.0 W tenisowym języku niewytłumaczalnie kiepska gra doczekała się już swojego określenia: tanking.

Bez nazwisk, przynajmniej na razie. Bo bez śledztwa na całego – z prześwietlaniem kont bankowych, poczty elektronicznej i telefonicznych billingów – nie można mieć stuprocentowej pewności, czy podejrzany mecz faktycznie został ustawiony czy to tylko zwykły zbieg okoliczności między popularnością zakładów na porażkę iksa a jego sportową zapaścią na korcie. Ale czarna lista graczy uwikłanych w jakieś związki z mafią bukmacherską podobno istnieje. Mają tę listę również tenisowe władze.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Kor­ty kor­cą"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021