Ludzie i style

Kor­ty kor­cą

Tenisowe ustawki

Nikołaj Dawydienko. Mimo przytłaczających dowodów, że zagrał w ustawianym meczu, federacja ATP nic z tym nie zrobiła. Nikołaj Dawydienko. Mimo przytłaczających dowodów, że zagrał w ustawianym meczu, federacja ATP nic z tym nie zrobiła. Jumana El-Heloueh/Reuters / Forum
Znów głośno o ustawianiu spotkań tenisowych. Z punktu widzenia bukmacherskiej mafii to wymarzony sport.
W tenisowym języku niewytłumaczalnie kiepska gra doczekała się już swojego określenia: tanking.Dennis Yang/Flickr CC by 2.0 W tenisowym języku niewytłumaczalnie kiepska gra doczekała się już swojego określenia: tanking.

Bez nazwisk, przynajmniej na razie. Bo bez śledztwa na całego – z prześwietlaniem kont bankowych, poczty elektronicznej i telefonicznych billingów – nie można mieć stuprocentowej pewności, czy podejrzany mecz faktycznie został ustawiony czy to tylko zwykły zbieg okoliczności między popularnością zakładów na porażkę iksa a jego sportową zapaścią na korcie. Ale czarna lista graczy uwikłanych w jakieś związki z mafią bukmacherską podobno istnieje. Mają tę listę również tenisowe władze.

Polityka 6.2016 (3045) z dnia 02.02.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Kor­ty kor­cą"

Czytaj także

Świat

NIEMCY: Berlin ciągnie do Moskwy

Osiem dekad po pakcie Ribbentrop-Mołotow w Niemczech rośnie presja na kolejną odwilż w relacjach z Rosją. Działania polskiego rządu raczej nie studzą tego zapału.

Adam Krzemiński
02.09.2019