Praca, sen, rodzina, przyjaciele, sport – umiałbyś wybrać trzy kluczowe dla ciebie sprawy?
Choć może należałoby sformułować rzecz inaczej: musisz wybrać trzy, żeby nie zwariować.
Tumblr

Jak zorganizować sobie życie i pracę, żeby odnosić sukcesy, niewiele jednocześnie tracąc? Jak zadbać o ten mityczny balans między sprawami zawodowymi i prywatnymi? To powszechne dylematy. Wylano prawdopodobnie morze atramentu, żeby poszukać odpowiedzi, które – jak wiadomo – nie w każdym przypadku się sprawdzają.

Tymczasem Randi Zuckerberg, do niedawna dyrektor Facebooka, przedsiębiorczyni i – nietrudno odgadnąć – siostra Marka Zuckerberga, klucz odnajduje w prostej arytmetyce. „Oto dylematy współczesnego człowieka. Utrzymywanie przyjaźni. Budowanie firmy. Spędzanie czasu z rodziną. Utrzymywanie wagi. Wysypianie się. Wybierz 3” – napisała na Twitterze. Pogodzenie większej liczby zobowiązań przewyższa nasze możliwości – zdaje się sugerować.

Innymi słowy, żeby utrzymywać – powiedzmy – poprawne stosunki z przyjaciółmi, zadbać o sylwetkę i spełniać się w pracy, należałoby wyeliminować sen i spędzać nieco mniej czasu z rodziną. Jeśli postawi się na rodzinę właśnie, sen i pracę – odpada siłownia i zaniedbuje się przyjaciół. Można machnąć ręką i stwierdzić, że nas to nie dotyczy, bo świetnie organizujemy sobie czas. Czyżby? Nie mieliście do siebie nigdy pretensji, że wciąż przekładacie spotkania z bliskimi? Albo że nie dość dbacie o swój dobrostan fizyczny?

Tymczasem – przekonuje Randi Zuckerberg – żeby osiągać naprawdę rzeczy wielkie, trzeba się skoncentrować na sprawach faktycznie dla nas istotnych.

„Jeśli chcesz spędzać z przyjaciółmi dużo czasu, zarywać noce, oglądając wszystkie filmy nominowane do Oscara i jednocześnie ćwiczyć nad swoją sylwetką, to zapewne powinie ci się noga w pracy” – wyjaśniał z jednym wywiadów Jon Crawford, założyciel serwisu Storenvy.

A biorąc pod uwagę, że snu wyeliminować się (na szczęście?) nie da – wybór jeszcze się zmniejsza. Zatem: rodzina, przyjaciele, praca czy sport?

Czytaj także: Jak zachować w życiu równowagę

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną