Ludzie i style

Król Potwór

Popek wadzi UJ, uczelnia nie chce jego koncertów. Dlaczego muzyk budzi tyle kontrowersji?

Popek do kraju wrócił po blisko dekadzie spędzonej na emigracji w Wielkiej Brytanii. Popek do kraju wrócił po blisko dekadzie spędzonej na emigracji w Wielkiej Brytanii. Popek Monster / Facebook
Dawno, dawno temu zaniepokojeni rodzice dziwili się, co też ich nastoletnie dzieci widzą w swoich idolach. To wrażenie wróciło, gdy pojawił się Popek, król Albanii.
W swój własny wesołkowaty sposób – odwołuje się do fundamentów gangsterskiego stylu życia obecnych w hip-hopie: imprez w nocnych klubach, pieniędzy, narkotyków, łatwych kobiet.Popek Monster/Facebook W swój własny wesołkowaty sposób – odwołuje się do fundamentów gangsterskiego stylu życia obecnych w hip-hopie: imprez w nocnych klubach, pieniędzy, narkotyków, łatwych kobiet.

Popek miał się pokazać na festiwalu Live Hip-Hop w Krakowie 1 października, ale UJ ma co do tego poważne wątpliwości. Władze uczelni obawiają się, że muzyk zaszkodziłby im wizerunkowo. Rzecznik UJ Adrian Ochalik tłumaczył „Gazecie Wyborczej”, że Popek budzi kontrowersje, których UJ unika. O jego występie uczelnia dowiedziała się w ostatniej chwili.

Festiwal miał się odbyć na terenie UJ. O tym, czy tak ostatecznie będzie, zadecydują władze uczelni po spotkaniu z organizatorami imprezy.

Polityka 25.2016 (3064) z dnia 14.06.2016; Ludzie i style; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Król Potwór"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >