Ludzie i style

Gdy zespół się zepsuł

Przepis Google'a na team idealny

Nastąpił skokowy wzrost znaczenia pracy zespołowej w ostatnich dekadach. Nastąpił skokowy wzrost znaczenia pracy zespołowej w ostatnich dekadach. Mirosław Gryń / Polityka
Po wieloletnich badaniach własnych pracowników Google znalazło zaskakującą odpowiedź na pytanie, jak stworzyć zespół idealny.
materiały prasowe

Za młodu policjant elitarnych oddziałów SWAT, później przekwalifikowany na sprzedawcę drobnej elektroniki, Matt Sakaguchi w końcu zadomowił się na stanowisku menedżera średniego szczebla w kalifornijskiej siedzibie Google. Kierował kolejnymi ekipami informatyków ratowników, którzy wkraczali do akcji w przypadku awarii serwerów. Niedawno mimochodem odkrył to, czemu jego firma poświęciła kilka lat intensywnych badań.

Zaczęło się od gorzkiej refleksji, że żaden z jego dotychczasowych zespołów wcale nie funkcjonował jak zespół.

Polityka 25.2016 (3064) z dnia 14.06.2016; Ludzie i style; s. 99
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdy zespół się zepsuł"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019