Ludzie i style

Portugalia! Mistrzostwo Europy dla drużyny Ronaldo

UEFA EURO 2016 / Facebook
Mistrzami Europy 2016 roku w piłce nożnej zostali Portugalczycy. Poziom emocji podczas finału nie zadowolił nikogo.
Finał mistrzostw Euro 2016 rozpoczął się pechowo dla reprezentacji Portugalii. Już po kilku minutach spotkania Dimitri Payet wpadł na Cristiano Ronaldo. Gwiazda Portugalczyków padła na murawę z grymasem bólu na twarzy.

Po około 10 minutach zmagań z bólem Ronaldo rzucił opaskę kapitana na trawę i ze łzami w oczach opuścił boisko na noszach. Gwiazda futbolu była żegnana płomiennymi oklaskami zarówno przez portugalskich, jak i francuskich kibiców.

W pierwszej połowie meczu nie padła ani jedna bramka, a poziom gry był nieporównanie niższy niż podczas innych spotkań pucharowej rundy turnieju. Kibice nie mieli się za bardzo czym emocjonować.

Początek drugiej połowy nie zaspokoił ich oczekiwań. Zarówno ze strony trybun zajmowanych przez Portugalczyków, jak i Francuzów można było usłyszeć nawet gwizdy. Nie było nie tylko goli, ale i sytuacji podbramkowych. Mimo to w ostatnich sekundach gry szala mogła się przechylić na stronę Les Blues, gdy Andre-Pierre Gignac po błyskotliwym minięciu obrońcy trafił w słupek.

Druga połowa zakończyła się wynikiem 0:0, takim samym jak pierwsza część dogrywki. Po czterech minutach drugiej odsłony stało się coś niesłychanego: fenomenalną akcją popisał się 29-letni Eder, który mocnym strzałem spoza pola karnego pokonał Hugo Llorisa. Portugalia odniosła historyczne zwycięstwo, zdobywając tytuł mistrza Europy po raz pierwszy w historii tego mundialu.

Zobacz, jak polscy kibice komentowali mecz na Twitterze:

Więcej na ten temat

Maszyna ruszyła. Każdy dzień przynosi nowe doniesienia o skali nieprawidłowości w Funduszu Sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, ale właśnie ruszyły realne rozliczenia, w finale pozwalające odebrać nienależnie pobrane publiczne pieniądze. Minister sprawiedliwości Adam Bodnar powołał zespół prokuratorów do zbadania wydatków Funduszu Sprawiedliwości.