Ludzie i style

Poznajcie Felix – kotkę, która pracuje na stacji kolejowej w Huddersfield

Felix na pierwszy rzut oka wygląda zwyczajnie. Ale to tylko pozory.
.Felix the Huddersfield Station Cat/Facebook.

Felix to wytrwała i sumienna kotka, który od kilku lat pracuje na stacji w Huddersfield w West Yorkshire (Anglia). Do niedawna była zwykłą szeregową pracownicą stacji – do jej obowiązków należało przepędzanie z peronów myszy, gołębi oraz innych szkodników. Tak jej mija większość dnia.

Niedawno kierownictwo stacji, zadowolone z jej pomocy, awansowało Felix na stanowisko starszego managera kontroli szkodników na stacji w West Yorkshire. Razem z awansem kotka otrzymała odblaskową kamizelkę oraz wpięty w jej klapę identyfikator pozwalający jej swobodnie przemieszczać się między barierkami, co ułatwiło jej wykonywanie obowiązków. 

Felix była przybłędą. Pojawiła się na stacji po raz pierwszy, kiedy miała 9 tygodni, i od razu podbiła serca jej pracowników. Na potrzeby Felix stacja w Huddersfield została przearanżowana, tak żeby kotka mogła sprawniej poruszać się po budynku w poszukiwaniu szkodników.

Felix ma własną stronę na Facebooku, dzięki której prawie 70 tys. osób jest na bieżąco informowanych o jej aktywnościach.

Jeden z kolegów Felix, który pracuje razem z nią na stacji, twierdzi, że sława nie uderzyła jej do głowy. „Jak większość kotów, Felix i tak uważa, że cały świat kręci się wokół niej” – dodaje.

Trudno nie zazdrościć Felix. W końcu znalazła pracę w zawodzie i awansuje w nim szybciej niż niejeden (niejedna) z nas.

.Felix the Huddersfield Station Cat/Facebook.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną