Ludzie i style

Rozwód

Z jakimi kłopotami musi się teraz zmierzyć Legia Warszawa

Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski. Wizerunek ich zgranego tandemu przeciwieństw był stworzony wyłącznie na użytek medialny. Dariusz Mioduski i Bogusław Leśnodorski. Wizerunek ich zgranego tandemu przeciwieństw był stworzony wyłącznie na użytek medialny. PAP/Bartłomiej Zborowski, Getty Images
Właściciele Legii Warszawa już nie grają w jednej drużynie. Zapowiada się ostra walka o przejęcie kontroli nad klubem, w którym ostatnie słowo i tak należy do chuliganów.
Właściciele Legii: od lewej Maciej Wandzel, Dariusz Mioduski i Boguslaw Leśnodorski.Marek Wisniewski/Puls Biznesu/Forum Właściciele Legii: od lewej Maciej Wandzel, Dariusz Mioduski i Boguslaw Leśnodorski.

Mleko rozlało się tuż po tym, jak UEFA ogłosiła, że mecz Legii z Realem Madryt odbędzie się przy pustych trybunach. Tej decyzji się spodziewano, bo w inaugurującym przygodę Legii z Ligą Mistrzów spotkaniu z Borussią Dortmund zamaskowani chuligani z Żylety próbowali wedrzeć się do sektorów zajmowanych przez kibiców gości. Inaczej niż przy poprzednich kryzysach, które według oficjalnej narracji płynącej z klubu cementowały wspólników, tym razem Dariusz Mioduski (mający 60 proc. udziałów w klubie) powiedział, że winnych zaistniałej sytuacji należy szukać we własnych szeregach.

Polityka 45.2016 (3084) z dnia 01.11.2016; Ludzie i style; s. 100
Oryginalny tytuł tekstu: "Rozwód"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021