Ludzie i style

Skóra i ćwieki na wieki

Polscy metalowcy w życiu i w komiksie

Kadry z komiksu Krzysztofa Owedyka „Będziesz się smażyć w piekle” opowiadającego o polskich metalowcach Kadry z komiksu Krzysztofa Owedyka „Będziesz się smażyć w piekle” opowiadającego o polskich metalowcach Krzysztof Owedyk/Kultura Gniewu, repr. AA
Występuje na polskich ziemiach od trzech dekad, więc warto się pochylić nad figurą metalowca – pokazuje, jak budujemy stereotypy i jak uczymy się akceptować postawy ekstremalne.
W polskim komiksie były już akcenty metalowe – choćby postać Entombeta z serii Bartosza i Tomasza Minkiewiczów „Wilq Superbohater”.Tomasz i Bartosz Minkiewicz/BM Vision W polskim komiksie były już akcenty metalowe – choćby postać Entombeta z serii Bartosza i Tomasza Minkiewiczów „Wilq Superbohater”.

Zdolny gitarzysta Tarantul trafia do światowej sławy zespołu Deathstar, więc wydaje mu się, że złapał Pana Boga za nogi. Nie może się bardziej mylić – kontrakt, który podsuwa mu diaboliczny lider grupy, jest właściwie cyrografem. Umożliwia realizację marzeń, ale zbyt wysokim kosztem.

Krzysztof Owedyk, jeden z najciekawszych polskich autorów komiksów, od zawsze po uszy zanurzony w kontrkulturze, w swoim najnowszym albumie „Będziesz się smażyć w piekle” przygląda się niespokojnemu pograniczu życia rodzinnego i kariery, kładzie na szalach wolność i odpowiedzialność.

Polityka 1.2017 (3092) z dnia 27.12.2016; Ludzie i style; s. 151
Oryginalny tytuł tekstu: "Skóra i ćwieki na wieki"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >