Ludzie i style

Prokurator na ringu

Michał Materla, gwiazda MMA: podejrzany, uwikłany?

Michał Materla Michał Materla Łukasz Dejnarowicz / Forum
Czy Michał Materla, gwiazda mieszanych sztuk walki, to gangster? Czy może ofiara pomówienia?
Michał Materla podczas zwycięskiej walki z Kendallem Grove'em, gdańska Ergo ArenaKSW/Forum Michał Materla podczas zwycięskiej walki z Kendallem Grove'em, gdańska Ergo Arena

Od ponad miesiąca Michał Materla siedzi w poznańskim areszcie. Prokuratura oskarża go o członkostwo w zorganizowanej grupie przestępczej i handel narkotykami. Kaliber zarzutów oraz renoma mistrza walki sprawiły, że został uznany za aresztanta stwarzającego zagrożenie dla jednostki penitencjarnej: trafił do pojedynczej celi, nosi pomarańczowy drelich. Obrońca Materli, mecenas Jakub Łysakowski: – Taki status podejrzanego działa na wyobraźnię, ale póki co postanowiliśmy tego nie kwestionować.

Polityka 5.2017 (3096) z dnia 31.01.2017; Ludzie i style; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Prokurator na ringu"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020