Ludzie i style

Trump chce, żeby jego pracownice „ubierały się jak kobiety”. Amerykanki się zbuntowały

Kamala Harris / Twitter
Na Twitterze powstał nawet hasztag #DressLikeAWoman.

Wydane przez nowego prezydenta USA zalecenie, by pracownice jego administracji ubierały się „jak prawdziwe kobiety”, wywołało niesamowitą reakcję.

Jak podaje agencja informacyjna Axios, prezydent Trump zaleca, żeby jego pracownicy (mężczyźni) nosili na co dzień krawaty, a panie z kolei ubierały się „odpowiednio i stosownie”, czyli zakładały sukienki, a jeśli już muszą pozostać przy spodniach, mają się postarać, żeby nie wyglądać „wulgarnie”.

Amerykanki zaczęły odpowiadać Trumpowi, co według nich znaczy „ubierać się jak kobieta”. Na Twitterze powstał hasztag #DressLikeAWoman.

Trump to mizogin?

Elizabeth Rooney, policjantka z Bostonu i weteranka wojenna, jest jedną z kobiet i dziewczyn, które zamieściły swoje zdjęcie pod tym hasztagiem. Ronney w wywiadzie dla BBC powiedziała, że „zacznie ubierać się jak prawdziwa kobieta, kiedy Trump zacznie zachowywać się tak, jak na prezydenta przystało”, a to słynne już zalecenie oceniła jako mizoginistyczne.

Z kolei dr Rebecca Alleyne uważa, że „powinniśmy być oceniani nie na podstawie wyglądu, ale zdolności, niezależnie od tego, jaki dresscode nam się narzuca”.

Pod hasztagiem #DressLikeAWoman można znaleźć już ponad 130 tys. tweetów zbuntowanych i wściekłych Amerykanek, które swoimi zdjęciami pokazują, jak noszą się kobiety na całym świecie i że nie zawsze wybierają sukienki. Wybierają to, co chcą. Bo żeby ubierać się jak kobieta, trzeba tylko... być kobietą.

Publikujemy kilka ciekawszych reakcji:

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną