Ludzie i style

Artysta na barykadzie

Festiwal w Berlinie: górą Holland i Poland

Złoty Niedźwiedź powędrował do węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi za melodramat „On Body and Soul”. Złoty Niedźwiedź powędrował do węgierskiej reżyserki Ildikó Enyedi za melodramat „On Body and Soul”. Britta Pedersen/DPA / PAP
Polska kinematografia znów błyszczała na jednym z najważniejszych festiwali filmowych na świecie. W epoce postpostfeminizmu wsłuchiwano się w głos kobiet i pytano o rolę artystów w obliczu zagrożeń demokracji.
Agnieszka Holland i Kasia Adamik ze Srebrnym Niedźwiedziem za „Pokot”.Britta Pedersen/DPA/PAP Agnieszka Holland i Kasia Adamik ze Srebrnym Niedźwiedziem za „Pokot”.

Srebrny Niedźwiedź dla „Pokotu” jest trzecim z rzędu tak wysokim wyróżnieniem w Berlinie dla naszych filmowców. Po sukcesach „Body/Ciało” Małgorzaty Szumowskiej oraz „Zjednoczonych stanów miłości” Tomasza Wasilewskiego udało się podtrzymać dobrą passę. „Pokot” Agnieszki Holland (przy współpracy Kasi Adamik) uhonorowany nagrodą im. Alfreda Bauera dla filmu otwierającego nowe perspektywy to dzieło „wymykające się prostym kategoriom, zachęcające do pogłębionej medytacji” – zachwycał się branżowy „The Hollywood Reporter”.

Polityka 8.2017 (3099) z dnia 21.02.2017; Ludzie i style; s. 122
Oryginalny tytuł tekstu: "Artysta na barykadzie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >