Ludzie i style

Jak odpowiadać na pytanie o płacę? Mówi doradczyni Trumpa

Kellyanne Conway udzieliła rady, którą każda kobieta powinna zapamiętać na całe życie. Kellyanne Conway udzieliła rady, którą każda kobieta powinna zapamiętać na całe życie. Gage Skidmore / Flickr CC by 2.0
Kellyanne Conway udzieliła rady, którą każda kobieta powinna zapamiętać na całe życie.

Conway jest jednym z filarów sukcesu Dolanda Trumpa w kampanii prezydenckiej. Jednak jak do tej pory jej publiczne wystąpienia były raczej pasmem niepowodzeń niż sukcesów. Najsłynniejszą wypowiedzią najważniejszej doradczyni prezydenta Trumpa było publiczne wzywanie konsumentów do kupowania ubrań firmowanych imieniem jego córki, Ivanki Trump. Spotkało się to z olbrzymią krytyką zarówno ze strony mediów, jak i republikańskiego kongresmana Jasona Chaffetza, który ocenił, że jej wystąpienie było „złe, złe, złe i niedające się usprawiedliwić”.

Jednak tym razem Kellyanne Conway udało się udzielić rady, którą śmiało może wziąć do serca każda kobieta na świecie. Podczas konferencji CPAC Conway podpowiedziała, w jaki sposób odpowiadać, kiedy ktoś prosi nas o wycenienie swojej pracy.

Jako młoda kobieta Conway została poproszona o zabranie głosu podczas debaty dotyczącej ówczesnych wyborów. Jej przeciwnikiem w dyskusji miał być demokrata Mark Mellman. Młoda Republikanka bez zastanowienia zgodziła się stawić czoła jego argumentom, jednak kolejne pytanie organizatora sprawiło, że zamarła w bezruchu.

Została poproszona o wyznaczenie wynagrodzenia za swój występ podczas debaty. Jak sama zaznaczyła, opowiadając tę historię na konferencji CPAC, Conway miała świadomość, że pytanie nie dotyczy jedynie tego, ile chciałaby zarobić, ale tego, jak wysoko ceni swój czas i swoje umiejętności. Pytanie zaskoczyło ją tym bardziej, że do tej pory nie brała wynagrodzenia za udział w podobnych debetach.

„Nie wiedziałam, co powiedzieć. Nie miałam najmniejszego pojęcia, jak wycenić tę konkretną debatę” – powiedziała Conway. Jak wybrnęła z tej sytuacji?

Doradczyni prezydenta zaproponowała organizatorowi debaty, że weźmie dokładnie tyle pieniędzy, ile jej przeciwnik w dyskusji, Mark Mellman. Okazało się, że było to niezwykle błyskotliwe posunięcie, ponieważ za udział w debacie demokrata zażyczył sobie 35 tys. dolarów.

„Jeżeli nie wiecie, jak wycenić swoją pracę, powiedzcie po prostu: »Wezmę tyle, co on«” – skwitowała swoje wystąpienie Conway. I jest to rada, którą każda kobieta powinna sobie zapamiętać. I wdrażać.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną