Ludzie i style

Co czytał prezes PiS podczas sejmowej debaty?

Jarosław Kaczyński Jarosław Kaczyński Adam Chełstowski / Forum
Posłowie debatowali nad wnioskiem o wotum nieufności wobec rządu. Jarosław Kaczyński przysłuchiwał się i zabierał głos. A przy okazji zdradził, co czyta w wolnym czasie.

Wniosek o wotum nieufności wobec rządu PiS został odrzucony. Głosowanie poprzedziła zaś debata – długo przemawiał m.in. Grzegorz Schetyna, wypowiadał się prezes PiS Jarosław Kaczyński (sugerując, że przywódca Platformy recenzuje raczej rządy własnej partii), mówiła też, rzecz jasna, premier Beata Szydło (zaznaczając, że nie jest niczyją marionetką).

„Debata z udziałem liderów opozycji i premier Szydło nie była tylko spektaklem, którego wynik był z góry znany. Żadna debata nie jest taka sama, bo zmieniają się okoliczności. Nad debatę piątkową położył się cień przegranej przez PiS intrygi brukselskiej i rosnącego poparcia dla PO w najnowszych sondażach” – komentował publicysta POLITYKI Adam Szostkiewicz.

Ale skupmy się przez moment na elementach spektaklu, które w jakimś sensie wpisują się w konwencję sejmowych dyskusji. Debacie towarzyszyły więc okrzyki, mówców wyśmiewano lub oklaskiwano. Poseł Platformy Obywatelskiej Michał Szczerba rejestrował wystąpienie Jarosława Kaczyńskiego telefonem komórkowym. A sam prezes PiS zdradził – raczej niechcący niż intencjonalnie – co aktualnie czyta.

Rzecz zarejestrowały kamery, a zauważył prof. Jan Hartman. „Oto lektury żoliborskiego inteligenta” – napisał filozof na Twitterze. Otóż Jarosław Kaczyński miał przy sobie książkę „Wylecz się sam. Megadawki witamin” Andrew W. Saula. Czyli poradnik zdrowotny, kompendium wiedzy na temat stylu życia, żywienia i leczenia naturalnymi metodami. To się chwali!

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną