Ludzie i style

Jedna rzecz, którą trzeba zobaczyć w każdym kraju na świecie

Na podbicie całego świata nigdy nie wystarczy czasu. Może więc dobrze zobaczyć chociaż te miejsca, które w jakimś sensie reprezentują swoje kraje?

Czy miejsca wskazane na poniższej mapie faktycznie najlepiej reprezentują swoje kraje – to rzecz dyskusyjna. Choćby z tego względu, że dane do mapy zebrano na podstawie opinii samych turystów, którzy siłą rzeczy wybierają (co prawda nie zawsze) obszary i zabytki raczej znane niż egzotyczne i niezbadane. Ale mimo to chyba warto im zaufać – żeby mieć przynajmniej jakieś wyobrażenie na temat tego, co i gdzie nas czeka, co i gdzie możemy zobaczyć itd.

I tak turyści wybrali między innymi muzea – w ich uznaniu najciekawsze – ale także parki narodowe, pomniki przyrody, miejsca sakralne i absolutnie świeckie. Kultowe i rozpoznawalne na całym świecie, jak włoskie Koloseum. I mniej znane, jak starówka w estońskim Tallinie. A czasem są to zorganizowane wycieczki i atrakcje tematyczne, jak wyprawa szlakiem Harry’ego Pottera w Wielkiej Brytanii.

Wszystkie atrakcje zostały podzielone ze względu na ich charakter. Są więc interesujące ze względu na: historię, bujną i ciekawą przyrodę, ich znaczenie religijne albo czysto turystyczne.

Wyboru top atrakcji w każdym miejscu na świecie dokonali wspólnie użytkownicy portalu TripAdvisor, oddając głosy na miejsca, które absolutnie należy zobaczyć. Oto dość ciekawy efekt tych poszukiwań:

.mat. pr..

(powiększ mapę)

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Spacerek pod lufą. Jak zwykli Polacy polują na myśliwych

Czy sprzeciw zwykłych obywateli może położyć kres polowaniom na zwierzęta? Sezon łowiecki właśnie się rozkręca.

Przemysław Ziemacki
03.10.2022
Reklama