Ludzie i style

Bubi się gubi

Filmowa opowieść o piłkarzu Janie Banasiu

Kadr z filmu „Gwiazdy”, reż. Jan Kidawa-Błoński Kadr z filmu „Gwiazdy”, reż. Jan Kidawa-Błoński Robert Jaworski / Kino Świat
Na kanwie losów piłkarza Jana Banasia, mającego życie niewymagające kolorowania, powstał film.
Bubi w akcji podczas meczu Polska‑Niemcy w 1972 r.Mieczysław Świderski/Reporter Bubi w akcji podczas meczu Polska‑Niemcy w 1972 r.

Film. Mały Hans obija piłeczką tenisową ścianę familoka. Na ścianie jest narysowany kredą zarys bramki. W niej zakreślone pola z koślawymi cyframi. Hans mówi eins – tenisowa piłeczka uderza w pole z jedynką. Hans mówi sieben – piłeczka trafia w siódemkę. Ma też prawdziwą piłkę – dostaje ją od tajemniczego mężczyzny w kapeluszu, który zjawia się znikąd, gdy Hans jest na podwórku. Piłka ma skazę – jest na niej pieczątka z nazistowską gapą.

Polityka 17/18.2017 (3108) z dnia 25.04.2017; Ludzie i style; s. 152
Oryginalny tytuł tekstu: "Bubi się gubi"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021