Ludzie i style

Mali i ich wielcy

Na czym zarabiają małe kluby piłkarskie

Arkadiusz Milik. Za pół miliona złotych od Rozwoju Katowice kupił go Górnik Zabrze. Gdy Milik odszedł z Zabrza do Bayeru Leverkusen, zgodnie z umową między śląskimi klubami, Rozwojowi należało się jeszcze 20 proc. od transferu. Arkadiusz Milik. Za pół miliona złotych od Rozwoju Katowice kupił go Górnik Zabrze. Gdy Milik odszedł z Zabrza do Bayeru Leverkusen, zgodnie z umową między śląskimi klubami, Rozwojowi należało się jeszcze 20 proc. od transferu. Sergey Dolzhenko/EPA / PAP
Milionowe transfery wychowanków to dla małych klubów piłkarskich szansa na duży zarobek. Pod warunkiem że te pieniądze uda się odzyskać.
Bartosz Kapustka, piłkarz Leicester City. Na zdjęciu w barwach reprezentacji, mecz Polska-Słowenia, 2016 r.Łukasz Grochala/Cyfrasport/Forum Bartosz Kapustka, piłkarz Leicester City. Na zdjęciu w barwach reprezentacji, mecz Polska-Słowenia, 2016 r.

Tarnovia
Tajemnica transferowa

Bartosz Kapustka, wychowanek Tarnovii, od niemal roku jest piłkarzem Leicester City. Niedługo po mistrzostwach Europy angielski klub wykupił go z Cracovii. Media pisały, że transfer opiewał na 5–6 mln euro. Prezes Tarnovii Waldemar Urban: – Do dziś nie wiemy, ile wyniosła kwota odstępnego. A to dla nas punkt odniesienia do wyliczenia pieniędzy, które nam się należą.

Przy okazji transferu Tarnovia zarobiła na Kapustce podwójnie.

Czytaj także

Kraj

Jak Jarosław Kaczyński zbudował sobie sektę?

Dlaczego tak wiele osób tak bardzo wierzy w talenty, umiejętności, wiedzę, siłę moralną i osobiste przymioty, słowem – w nadzwyczajność Jarosława Kaczyńskiego?

Ewa Wilk
05.04.2016