Ludzie i style

Przywrócić klasę

Szykują się zmiany w Ekstraklasie

Piłkarze Legii Warszawa świętują zdobycie mistrzostwa Polski po meczu z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Piłkarze Legii Warszawa świętują zdobycie mistrzostwa Polski po meczu z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Bartłomiej Zborowski / PAP
Zanosi się na kolejne zmiany w systemie rozgrywek Ekstraklasy. Ale od tego mieszania liga nie robi się słodsza.
Mecz o mistrzostwo Polski na stadionie Legii Warszawa, 4 czerwca 2017 r.Adam Litwiniuk/Forum Mecz o mistrzostwo Polski na stadionie Legii Warszawa, 4 czerwca 2017 r.

Miniony sezon był wyjątkowy, bo do ostatniej kolejki w walce o tytuł mistrza liczyły się cztery zespoły: Legia, Lechia, Lech i Jagiellonia. Zewsząd padały głosy, że w Ekstraklasie wreszcie nie jest nudno. Dla porządku dodawano jednak, że emocje są wykreowane sztucznie – dzięki spłaszczeniu tabeli przez odebranie zespołom połowy punktów zdobytych w rundzie zasadniczej.

To była czwarta edycja rozgrywek z podziałem punktów i dodatkowymi siedmioma seriami spotkań w grupach mistrzowskiej i spadkowej.

Polityka 23.2017 (3113) z dnia 06.06.2017; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Przywrócić klasę"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

TikTok – nowa fabryka hitów

Najpierw przenieśli się tu odbiorcy, widząc w tym miejsce dla żywej muzyki. Za nimi ruszyli twórcy – ostatnio Abba. I wydawcy, wyczuwając nową fabrykę hitów. Miejsce MTV zajął TikTok.

Michał R. Wiśniewski
21.09.2021