Ludzie i style

Przywrócić klasę

Szykują się zmiany w Ekstraklasie

Piłkarze Legii Warszawa świętują zdobycie mistrzostwa Polski po meczu z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Piłkarze Legii Warszawa świętują zdobycie mistrzostwa Polski po meczu z Lechią Gdańsk w ostatniej kolejce Ekstraklasy. Bartłomiej Zborowski / PAP
Zanosi się na kolejne zmiany w systemie rozgrywek Ekstraklasy. Ale od tego mieszania liga nie robi się słodsza.
Mecz o mistrzostwo Polski na stadionie Legii Warszawa, 4 czerwca 2017 r.Adam Litwiniuk/Forum Mecz o mistrzostwo Polski na stadionie Legii Warszawa, 4 czerwca 2017 r.

Miniony sezon był wyjątkowy, bo do ostatniej kolejki w walce o tytuł mistrza liczyły się cztery zespoły: Legia, Lechia, Lech i Jagiellonia. Zewsząd padały głosy, że w Ekstraklasie wreszcie nie jest nudno. Dla porządku dodawano jednak, że emocje są wykreowane sztucznie – dzięki spłaszczeniu tabeli przez odebranie zespołom połowy punktów zdobytych w rundzie zasadniczej.

To była czwarta edycja rozgrywek z podziałem punktów i dodatkowymi siedmioma seriami spotkań w grupach mistrzowskiej i spadkowej.

Polityka 23.2017 (3113) z dnia 06.06.2017; Ludzie i style; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Przywrócić klasę"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ja My Oni

Jak komunikować swoje potrzeby

Jak wyrazić swoje potrzeby, aby inni je uwzględniali.

Anna Dąbrowska, Anna Dobrowolska
06.02.2018