Co zrobić, żeby uruchomić tęczowy przycisk na Facebooku?
Dodatkowa reakcja w facebookowym repertuarze oznacza „dumę” i jest wyrazem poparcia dla środowisk LGBTQ.
Nowy przycisk na Facebooku
Facebook

Nowy przycisk na Facebooku

Czerwiec jest miesiącem dumy, czyli parad równości, które odbywają się w wielu miejscach świata. Warszawska Parada Równości odbyła się w zeszłym tygodniu. Bez patronatu Hanny Gronkiewicz-Waltz, za to z rekordową frekwencją. Z danych ratusza wynika, że w przemarszu wzięło udział 50 tys. osób.

Solidarność ze środowiskiem LGBTQ można wyrazić z pomocą Facebooka po raz pierwszy w taki sposób – używając dodatkowej reakcji. Ikonka z tęczową flagą oznacza „dumę” i jest wykorzystywana w rozmaitych kontekstach, niekoniecznie związanych z kwestiami równościowymi czy ściśle z problematyką LGBTQ. Polscy internauci już dali pokaz swej twórczej inwencji:

.
Facebook

.

Z danych Facebooka wynika, że ponad 12 mln użytkowników portalu na różne sposoby wspiera tu ruchy LGBTQ – założono 76 tys. grup wsparcia, a nieco ponad 15 mln osób zadeklarowało, że weźmie udział w jakimś wydarzeniu związanym z tym tematem, np. w paradach równości. Samych wydarzeń jest zaś przeszło 7,5 tys.

Żeby uruchomić dodatkowy przycisk, wystarczy polubić na Facebooku fanpage LGBTQ@Facebook. Zrobiło to już ponad 10 mln użytkowników.

Alex Schultz, wiceprezes Facebooka, w oficjalnym komunikacie zanotował: „Nasze zaangażowanie i wsparcie na rzecz osób LGBTQ jest niezachwiane”. Facebook otwarcie popiera małżeństwa jednopłciowe i sprzeciwia się nienawiści na tym tle.

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną