Najpierw Barbie, teraz Ken. Słynna lalka zmienia wygląd
Firma zabawkarska Mattel tchnęła w Kena nowe życie. To pierwsza od 56 lat znacząca zmiana jego wizerunku.
To pierwsza od 56 lat znacząca zmiana wizerunku Kena.
materiały prasowe

To pierwsza od 56 lat znacząca zmiana wizerunku Kena.

Po licznych metamorfozach lalki Barbie, coraz bardziej przypominającej wyglądem naturalne kobiety, przyszedł czas na jej plastikowego chłopaka. To pierwsza od 56 lat znacząca zmiana wizerunku Kena.

W najbliższym czasie w sklepach zagości lalka o wyglądzie odpowiadającym prawdziwym mężczyznom z różnych stron świata. Dostępny będzie Ken o czterech typach urody: azjatyckiej, afroamerykańskiej, europejskiej i latynoskiej.

Nowy wizerunek Kena

Lalka została dopracowana w najmniejszych szczegółach, takich na przykład jak kształt głowy, brwi, oczu czy ust. Do tego są dostępne trzy wersje sylwetki: szczupła, barczysta lub – popularna do tej pory opcja – idealna: umięśniona, opalona, o doskonałych proporcjach.

Jak przystało na chłopaka Barbie, także wygląd Kena musi być wpisany we współczesne trendy. Lalka może mieć jeden z ośmiu kolorów włosów i jedno z dziewięciu uczesań. Na głowie Kena pojawił się m.in. modny „man bun”, czyli wysoko upięty kok. Lalkę można ubrać w ponadczasowe dżinsy i koszulki w najróżniejszych wzorach, zaczynając od grochów, a kończąc na kaktusach. Nie zabrakło również eleganckiego stroju na specjalne okazje. Szyku dodadzą okulary typu „kujonki” albo w stylu disco.

Ken i Barbie, czyli perypetie narzeczonych

Zmiany wizerunkowe Kena to efekt poprzedniego eksperymentu Mattel, który był konsekwencją nieustającej krytyki nierealistycznych kształtów Barbie. W ubiegłym roku firma wypuściła na rynek lalkę o wyglądzie właściwym dla kobiet z różnych kontynentów. Zmiany przyjęto na całym świecie z wielkim entuzjazmem, wierząc, że zabieg ten może położyć kres niezdrowemu idealizowaniu wyglądu kobiet. Wcześniej Barbie była nieproporcjonalna, miała chorobliwie wąską talię i nienaturalnie długie nogi.

Rok temu pojawiła się jako lalka o kształtach bliskich kobiecej rzeczywistości: może być krągła, drobna lub bardzo wysoka, a części jej ciała pozostają proporcjonalne do całej sylwetki.

Ken i Barbie to pierwsze na rynku zabawki, które wyglądem przypominają dorosłych ludzi. Dlatego tak ważne jest, by w oczach dzieci wizerunek ten był spójny z rzeczywistym. Barbie, a dokładnie Barbara Millicent Roberts, pojawiła się w 1958 r. Jej narzeczony Ken Carson wszedł na rynek trzy lata później. Zgodnie z przypisaną im historią para mieszka w Malibu, w stanie Kalifornia, gdzie ich związek przechodzi wzloty i upadki. W 2004 r. Barbie zerwała z Kenem, a jego miejsce przez pewien czas zajmował kalifornijski surfer Blaine. Powrót sławnej pary ogłoszono siedem lat później, w walentynki.

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną