Ludzie i style

Oto zdjęcie, za które na brytyjską rodzinę królewską spadła fala krytyki

Książę William z synem Książę William z synem Kensington Palace / Instagram
Chodzi o pozornie niewinne zdjęcie wykonane z okazji Dnia Ojca.
Na górze: książę Karol z Williamem (po lewej) i księciem Harrym (po prawej). A na dole niedawno wykonany portret Williama z małym George’emInstagram Na górze: książę Karol z Williamem (po lewej) i księciem Harrym (po prawej). A na dole niedawno wykonany portret Williama z małym George’em

W czerwcu cały świat świętuje Dzień Ojca, choć w różnych terminach. W Polsce przyjęło się, że obchodzimy go 23 czerwca. We Włoszech i Hiszpanii Dzień Ojca wypada 18 marca, w dzień św. Józefa. Na Litwie z kolei – w pierwszą niedzielę czerwca, zaś w Austrii w drugą.

Jednak najpopularniejszym dniem, kiedy obchodzi się Dzień Ojca na świecie, jest trzecia niedziela czerwca. W tym dniu świętuje się m.in. w Argentynie, Kanadzie, Chinach, Japonii, Holandii, Szwajcarii, Turcji, Czechach, na Węgrzech oraz w Wielkiej Brytanii.

Jak co roku tego dnia przypominamy zdjęcia naszych rodziców. Zwyczaj ten zaadaptowała również brytyjska rodzina królewska i opublikowała dwie zestawione ze sobą fotografie:

Podpis pod zdjęciem głosił: „Wszystkiego najlepszego w Dniu Ojca. Wszystkim ojcom życzymy, żeby spędzili go radośnie”. Tuż po publikacji zdjęcia zaczęły pojawiać się (oczywiste) pytania: „a gdzie księżniczka Charlotte?”, „dlaczego nie ma jej na zdjęciu?”, „dlaczego najważniejsi są tylko synowie?”.

Co mogło być przyczyną wykluczenia najmłodszej członkini brytyjskiej rodziny królewskiej? Być może, jak podpowiadają internauci, chodzi o... kolejność do tronu po Elżbiecie II. Największe szanse mają na to William, a po nim George. A dopiero po nim księżniczka Charlotte.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Ostatni niemiecki jeniec

W czasie drugiej wojny w obozach jenieckich w USA znalazły się setki tysięcy niemieckich żołnierzy. Wielu z nich podjęło próby ucieczki. Ostatni ze zbiegów, urodzony w Świdnicy Georg Gaertner, ujawnił się po 40 latach.

Andrzej Fedorowicz
12.01.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną