Kiedy i jakie seriale oglądamy najchętniej? Netflix zbadał i ujawnia
Netflix z dumą poinformował, że z jego usług korzysta około 104 mln abonentów na świecie. Zdaniem amerykańskiej spółki są to konsekwencje stałego inwestowania w nowe produkcje i filmy. Ale nie tylko.

Netflix prowadzi dokładne badania dotyczące tego, co i kiedy chętnie oglądamy. Wnioski płynące z obserwacji pomagają w tworzeniu zawartości platformy, a przy okazji pokazują, jaki jest współczesny widz.

Dzisiejszy odbiorca różni się znacznie od np. tych sprzed dekady. Niemały w tym udział ma właśnie Netflix, który odmienił sposób, w jaki oglądamy seriale, udostępniając od razu całe sezony poszczególnych produkcji. Cindy Holland, wiceprezes firmy, wyjaśnia: „Przez wiele lat nasze życie kręciło się wokół telewizji. Teraz jest inaczej. Daliśmy konsumentom kontrolę. Obserwacja zachowań użytkowników niezwiązanych z żadnym harmonogramem telewizyjnym jest bardzo interesująca. A jeszcze ciekawiej jest, gdy te same zachowania powtarzane są przez miliony osób na całym świecie”.

Netflix ściąga dane z 22 krajów co sześć miesięcy. A wśród badanych są Argentyna, Australia, Brazylia, Kanada, Kolumbia, Niemcy, Hiszpania, Francja, Wielka Brytania, Indie, Włochy, Japonia, Korea Południowa, Meksyk, Malezja, Holandia, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Singapur i Stany Zjednoczone.

Komedia rano, dramat wieczorem?

Badania pokazują, że w godzinach porannych użytkownicy oglądają przede wszystkim komedie. Ponad 34 proc. włącza ulubiony serial przed godz. 6 rano! Najczęściej oglądane są takie produkcje jak „Fuller House”, „The Office”, „Niezniszczalny Kimmy Smith” czy „Przyjaciele”.

.
Netflix/mat. pr.

.

Czytaj także

Trendy, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną