Rozmowa z Marcinem Matuszewskim o odkrywaniu piłkarskich gwiazd

Czat na fart
Rozmowa z Marcinem Matuszewskim, piłkarskim pośrednikiem transakcyjnym i poszukiwaczem piłkarzy nieodkrytych oraz muzykiem hiphopowym.
Marcin Matuszewski, menedżer piłkarski oraz rapowy freestylowiec
Albert Zawada/Agencja Gazeta

Marcin Matuszewski, menedżer piłkarski oraz rapowy freestylowiec

Marcin Piątek: – Hiszpan Igor Angulo robi furorę w Ekstraklasie. W czterech meczach strzelił dla Górnika Zabrze siedem goli. To twoje odkrycie.
Marcin Matuszewski: – Od lat przeglądam internet, szukając u piłkarzy regularności wykluczającej przypadek. Tak właśnie trafiłem na Igora. W ostatnich 150 meczach przed przyjściem do Górnika strzelił 57 goli i dorzucił 10 asyst – w Hiszpanii, w Grecji i na Cyprze. Zdobyłem jego telefon, zadzwoniłem. Okazało się, że nie jest związany z żadnym menedżerem. Zaproponowałem, żeby mi zaufał, jeśli chodzi o zaaranżowanie kontraktu w Polsce.

Jak go przekonałeś? Pieniędzmi?
Wydaje mi się, że w Grecji wciąż płacą lepiej niż u nas. Ale na pewno mniej terminowo. W Polsce zaległości wobec piłkarzy grożą nieotrzymaniem licencji. Szczegóły negocjacji wolałbym jednak zachować dla siebie. Gdy kucharz dostaje pierwszą gwiazdkę Michelina, to nie chwali się recepturami (śmiech).

Angulo rok temu miał 33 lata. W klubach pewnie mówili: emerytom dziękujemy.
Z klubami Ekstraklasy w sprawie Igora rozmawiał Michał Karpiński, zaprzyjaźniony agent z Wrocławia. Razem z moim wspólnikiem Remkiem Lembowiczem uznaliśmy, że ma on lepsze kontakty na najwyższym poziomie. Odzew był mizerny – a jeśli już, to faktycznie odmawiano z powodu wieku. Tymczasem na drugim poziomie, gdzie rozmawialiśmy bezpośrednio, prezes Sarnowski z Górnika Zabrze dał „zielone światło” – i jakoś to poszło.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną