Ludzie i style

Zróbmy sobie RWS

Warzywa prosto z pola dla każdego

Adrianna Augustyniak i Bartek Kembłowski; na ich pięciu hektarach w Dobrzyniu zaczyna się warzywny łańcuch kończący się na miejskich stołach. Adrianna Augustyniak i Bartek Kembłowski; na ich pięciu hektarach w Dobrzyniu zaczyna się warzywny łańcuch kończący się na miejskich stołach. Anna Musiałówna / Polityka
Gdy zaczynali, prawie nikt w nich nie wierzył. Dziś zaopatrują w warzywa blisko 260 gospodarstw domowych z centralnej Polski. A przy okazji robią małą rolniczą rewolucję. Wspieraną przez społeczność.
W tunelu foliowym rosną warzywa tropikalne.Anna Musiałówna/Polityka W tunelu foliowym rosną warzywa tropikalne.

Gospodarstwo rozciąga się od szosy, która łączy Dobrzyń z Leniami Wielkimi, aż do wysokiej skarpy. W dole płynie Wisła, rozlewa się tu – spiętrzona zaporą w nieodległym Włocławku – wyjątkowo szeroko. Ziemia jest pocięta na wstążki, jeden pas obok drugiego. Wszystkie identyczne. Rzepak, pszenica, ziemniaki. III klasa, tzw. dobra kultura, w pół drogi między ugorem a czarnoziemem.

Jedna ze wstążek wyraźnie się odcina – składa się z poprzecznych pasków o różnych odcieniach zieleni.

Polityka 35.2017 (3125) z dnia 29.08.2017; Na własne oczy; s. 92
Oryginalny tytuł tekstu: "Zróbmy sobie RWS"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022