Ludzie i style

Co się dzieje z Polską? Wyjaśnienie w dwuminutowym filmie

Główni bohaterowie filmu: kolorowy tort w kształcie Polski i odczytywane przez aktora Olgierda Łukaszewicza określenia, które Polacy kierują pod adresem innych Polaków.

„Ten krótki film to nasz znak niepokoju wobec języka wzajemnej pogardy i nienawiści jaki, zuchwale rozpanoszył się dziś w Polsce. Język ten wrósł w polską przestrzeń publiczną, wrzeszczy w internecie, brzmi w domach i kościołach. Jest inwazyjny, rozsiewa się wszędzie. Mamy go dość. Powiedz mu dość” – tłumaczy realizatorka filmu Urszula Zajączkowska.

W dwuminutowym filmie „Mów do mnie Polsko, mów” słyszymy, jakimi określeniami Polacy obrzucają innych Polaków. Kolejne inwektywy, odczytywane przez Olgierda Łukaszewicza, wpływają na stan tortu w kształcie Polski. W ten prosty sposób twórcy filmu zwracają uwagę, jak język pogardy i nienawiści niszczy Polskę.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pocovidowa mgła. Życie z „dziurami w mózgu” to koszmar i stres

Psychiczne skutki turbulencji i stresów ostatnich lat to nie tylko wysyp depresji i zaburzeń nastroju, ale też nasilające się problemy z pamięcią, uwagą i koncentracją. Odbijają się i na jakości pracy, i całego życia.

Joanna Cieśla
24.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną