Ludzie i style

Cezary Pazura – moralny drogowskaz i samozwańczy ambasador ogólnopolskiego różańca

Cezary Pazura podkreślił, że modlitwa jest jego ulubioną formą aktywności, „takiej, która czemuś ma służyć”. Cezary Pazura podkreślił, że modlitwa jest jego ulubioną formą aktywności, „takiej, która czemuś ma służyć”. Grazyna Marks / Agencja Gazeta
Jak różaniec i modlitwa zadecydowały o tym, że Cezary Pazura zdołał zostać znanym aktorem i celebrytą?

Aktor Cezary Pazura zdecydował się zostać ambasadorem akcji „Różaniec do Granic” i nie kryje, że jest to decyzja słuszna. Jak przyznał w TVP Info, tylko człowiek modlący się ma siłę zmienić świat, „a jeśli połączymy się w miliony, to tym bardziej”, dzięki czemu „możemy być dla współczesnej Europy drogowskazem”.

Pazura przypomniał telewidzom, że „modlitwy nigdy nie jest za dużo. Przynajmniej dla nas, chrześcijan”. I moim zdaniem ma rację, czego najlepszym dowodem jest on sam. Być może fakt, że jak twierdzi, nigdy nie ukrywał skłonności do modlitwy ani tego, że jako dziecko był ministrantem, „a nawet prezesem ministrantów”, zadecydował o tym, że w dorosłym życiu zdołał zostać znanym aktorem i celebrytą.

Pazura podkreślił, że modlitwa jest jego ulubioną formą aktywności, „takiej, która czemuś ma służyć”. Wiele osób twierdzi, że doskonale wie, czemu ma służyć obecna modlitewna aktywność Pazury, ale miejmy nadzieję, że tego rodzaju insynuacje nie zniechęcą znanego aktora i nie spowodują zmiany jego decyzji w sprawie bycia drogowskazem oraz ambasadorem „Różańca”.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Kraśnik i inne strefy wolne of LGBT

Rok temu ostentacyjnie wprowadzali „strefy wolne od ideologii LGBT”. Teraz Europa sprawdza, czy polskie samorządy głosujące za strefami łamały prawa człowieka. Tymczasem straszenie gejami trwa w najlepsze. Andrzej Duda kusi wyborców obietnicą obrony dzieci przed LGBT. Zrobi to w ramach zobowiązania, które nazwał Kartą Rodziny.

Marcin Kołodziejczyk
18.06.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną