Ludzie i style

Po obejrzeniu tego filmu już nigdy więcej nie zjesz kurczaka

Czy wciąż chcemy jeść mięso kurcząt, które całe swoje życie spędziły w zamknięciu? Czy wciąż chcemy jeść mięso kurcząt, które całe swoje życie spędziły w zamknięciu? Gabriel Garcia Marengo / StockSnap.io
Większość kurcząt całe życie spędza w zamknięciu. Są stłoczone w klatkach stojących jedna na drugiej.

Kurczaki to najbardziej prześladowane zwierzęta na świecie. Tylko w Stanach Zjednoczonych co roku zabija się 9 miliardów kurcząt, które potem z rzeźni trafiają prosto na półki sklepów spożywczych, a stamtąd do naszych domów. Przed zwierzętami stawia się też inny cel: rocznie muszą znieść 350 jaj (kura podwórzowa znosi ich około 200).

Większość z nich, przetrzymywana na farmach, całe życie spędza w zamknięciu. Są stłoczone w klatkach stojących jedna na drugiej, karmione paszą zawierającą odpady pochodzenia zwierzęcego, faszerowane antybiotykami i hormonami wzrostu, pozbawione dziobów, nigdy nie oglądają światła dziennego.

Oto szokujący film przygotowany przez Petę (PETA; People for the Ethical Treatment of Animals, pol. Ludzie na rzecz Etycznego Traktowania Zwierząt), który dokładnie pokazuje to, o czym aktywiści na rzecz praw zwierząt mówią od dawna (uwaga, nie jest przeznaczony dla osób o słabych nerwach):

źródło: peta.org

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną