Ludzie i style

Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu. Czyli internauci witają nowego premiera

Pierwsze wiersze Pierwsze wiersze Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu / Facebook
Pierwsze wypowiedzi Morawieckiego w roli premiera są cytowane w mediach całkiem na poważnie i całkiem na żarty.

Mateusz Morawiecki, do niedawna wicepremier i z teką szefa resortu finansów, został desygnowany na premiera. Analitycy głowią się, co ta zmiana oznacza i dlaczego odbiera się stanowisko Beacie Szydło, która cieszyła się dużym zaufaniem wyborców PiS. Morawiecki przeciwnie – jest przez środowisko witany z rezerwą. „Świństwo!” – komentują internauci na prawicowych portalach. „Przecież to taki sam bankster jak Tusk” – dodają.

Morawiecki tymczasem zabiera głos po raz pierwszy w nowej roli. Udzielił m.in. wywiadu TV Trwam, ubolewając, że kościoły nie są pełne, i marząc o „rechrystianizacji Europy”. Ta i inne wypowiedzi są oczywiście komentowane, ale i twórczo przerabiane – na przykład na poezję. Na Facebooku powstał właśnie fanpage „Wiersze Mateusza Morawieckiego pisane w Excelu” (od lata działa też bliźniacza strona: „Wiersze Jarosława Kaczyńskiego pisane nocą”). Pierwszy wiersz jest ujmującą autocharakterystyką nowego premiera:

„Jestem bardzo
emocjonalny,

ale jakoś tego
nie widać,

nie wiem czemu”.

Twórczość premiera będziemy śledzić z ciekawością. Niżej próbka możliwości:

.Facebook.
.Facebook.
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

O Niemcach, którzy z konieczności zostali Polakami

Książka naszego redakcyjnego kolegi Piotra Pytlakowskiego „Ich matki, nasi ojcowie”, której fragment publikujemy, opowiada o losach niemieckich dzieci mieszkających na ziemiach, które po II wojnie światowej przypadły Polsce.

Piotr Pytlakowski
15.09.2020
Reklama