Ludzie i style

Skwer Agatona w Warszawie: najpierw wycięto drzewa, teraz sprzedaje się choinki

Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Tomasz Korzewski / Polityka
To nie był dobry rok dla skweru Agatona w Warszawie. Najpierw dzika reprywatyzacja, później lex Szyszko i betonowy płot, a teraz...

Pół roku temu straszono, że przy kameralnym skwerze Agatona na warszawskim Powiślu spotkały się największe patologie III i IV RP.

Najpierw w wyniku dzikiej reprywatyzacji skwer oddano w ręce prywatnego właściciela, który następnie, wykorzystując zbójecką ustawę ministra Jana Szyszki, wyciął rosnące tam dorodne drzewa. Ogrodzony betonowym płotem skwer, z którego w międzyczasie uciekły ptaki, wyglądał jak tartak.

Na szczęście dzisiaj przestrzeń ta jest przywracana przyrodzie i mieszkańcom Powiśla. Jako pierwsze na skwer wróciły ścięte drzewa w postaci pachnących świątecznych choinek, których sprzedaż właśnie rozpoczął pewien przedsiębiorca. Na skwerze znowu zrobiło się zielono.

A skoro wróciły drzewa, to kto wie, czy wkrótce nie wrócą także ptaki, gdy np. jakiś inny przedsiębiorca zacznie tam sprzedawać gęsi, kaczki i kurczaki? Wprawdzie nie są to ptaki śpiewające, ale miejmy nadzieję, że będą przynajmniej świeże. No a po drzewach i ptakach dlaczego nie żywe ryby w postaci tradycyjnych karpi, których wcześniej nigdy na skwerze Agatona nie było, więc najwyższy czas, żeby już były?

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną