Ludzie i style

Babie lato monarchii

Windsorska opera mydlana

Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle w wersji Lego. Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle w wersji Lego. Tim P. Whitby / Getty Images
Książę Harry bierze ślub z amerykańską aktorką… i co dalej? Czy z rozdętego królewskiego brandu, na którym Wielka Brytania robi tak świetny interes, zacznie wkrótce schodzić powietrze?
Książę Harry i Meghan Markle jeszcze jako narzeczeni.Samir Hussein/WireImage/Getty Images Książę Harry i Meghan Markle jeszcze jako narzeczeni.

Rankiem 19 maja na dziedziniec zamku Windsor wjadą powozy młodej pary. Wokół wiwatować będą tłumy zaproszonych, wylosowanych fanów monarchii, którzy musieli przynieść ze sobą kanapki i napoje – bo monarchia, choć bogata, umie przecież oszczędzać (a nawet chomikować pieniądze w rajach podatkowych).

W samo południe rozpocznie się nabożeństwo w kaplicy Świętego Jerzego, siedzibie Zakonu Podwiązki, którego 24 rycerzy ubranych w dziwaczne płaszcze wybiera sama monarchini. Każdy gest i słowo będą analizowane przez media, tak jak od miesięcy rozbierane na części pierwsze są słowa i język ciała narzeczonych.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Babie lato monarchii"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022