Ludzie i style

Babie lato monarchii

Windsorska opera mydlana

Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle w wersji Lego. Ślub księcia Harry’ego z Meghan Markle w wersji Lego. Tim P. Whitby / Getty Images
Książę Harry bierze ślub z amerykańską aktorką… i co dalej? Czy z rozdętego królewskiego brandu, na którym Wielka Brytania robi tak świetny interes, zacznie wkrótce schodzić powietrze?
Książę Harry i Meghan Markle jeszcze jako narzeczeni.Samir Hussein/WireImage/Getty Images Książę Harry i Meghan Markle jeszcze jako narzeczeni.

Rankiem 19 maja na dziedziniec zamku Windsor wjadą powozy młodej pary. Wokół wiwatować będą tłumy zaproszonych, wylosowanych fanów monarchii, którzy musieli przynieść ze sobą kanapki i napoje – bo monarchia, choć bogata, umie przecież oszczędzać (a nawet chomikować pieniądze w rajach podatkowych).

W samo południe rozpocznie się nabożeństwo w kaplicy Świętego Jerzego, siedzibie Zakonu Podwiązki, którego 24 rycerzy ubranych w dziwaczne płaszcze wybiera sama monarchini. Każdy gest i słowo będą analizowane przez media, tak jak od miesięcy rozbierane na części pierwsze są słowa i język ciała narzeczonych.

Polityka 20.2018 (3160) z dnia 15.05.2018; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Babie lato monarchii"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Wielka Brytania była liderem szczepień. Więc co poszło nie tak?

Chociaż szczepi się rekordowo wielu młodych i rozważane jest wprowadzenie nakazu kłucia pracowników domów opieki, to wirus nie ustępuje. Wariant delta się szerzy, a Boris Johnson znów jest w ogniu krytyki.

Mateusz Mazzini
19.06.2021