Ludzie i style

Robert Kubica znów w Formule 1

Robert Kubica znów w Formule 1 Robert Kubica znów w Formule 1 Barry Batchelor / Newspix.pl
To, co wydawało się możliwe tylko w średniej klasy filmie, staje się faktem. Po ośmiu latach 33-letni Robert Kubica wraca do Formuły 1. W kolejnym sezonie wsiądzie do bolidu Williamsa.

Nie wiadomo, co podziwiać bardziej – nieludzki wręcz upór w staraniach o sprawność pokiereszowanej w wypadku ręki czy determinację w wysiłkach o powrót do elity elit w sporcie samochodowym.

Kubica znów jest uczestnikiem tej szalonej zabawy

Już rok temu wydawało się, że kontrakt z Renault jest na wyciągnięcie ręki. Skończyło na etacie kierowcy testowego Williamsa. Kubica nawet jako bardzo młody kierowca miał umiejętności „czytania” swojego pojazdu. Jego uwagi były zawsze wysoko cenione przez inżynierów.

Teraz Polak staje się znów pełnoprawnym uczestnikiem tej szalonej zabawy dla bardzo, bardzo bogatych. Najpierw musiał przekonać właścicieli stajni z Grove, że swoje fizyczne ograniczenia jest w stanie pokonać. To jednak było za mało. Chyba coraz częściej na równi z talentem i umiejętnościami liczy się wiano, z którym wchodzi się do zespołu. Prawdopodobnie pod tym względem Kubica był w ubiegłym roku ubogim krewnym w porównaniu z Rosjaninem Siergiejem Sirotkinem. Teraz sporo się zmieniło.

Czytaj także: Co dalej z karierą Roberta Kubicy

W tle afera taśmowa Mateusza Morawieckiego

Roberta Kubicę postanowił wesprzeć 10 mln dol. PKN Orlen. Prezes Daniel Obajtek najwyraźniej dostrzegł „potencjał marketingowy” Formuły. Nurtuje mnie tylko pytanie, w jakim stopniu sławetne taśmy Mateusza Morawieckiego pomogły panu Obajtkowi w dojściu do przekonania o konieczności takiego właśnie zaangażowania środków Orlenu? Intuicja podpowiada mi, że w stopniu znaczącym. Warto przypomnieć: w restauracji Sowa i Przyjaciele bankier Morawiecki cieszył się ze złamania ręki przez Kubicę, bo w ten sposób kierowany przez niego bank miał zaoszczędzić spore środki, które, zdaje się, musiałby przeznaczyć na sponsoring Polaka. Całkiem prawdopodobne, że to jeden z niewielu pozytywów wynikających z nagrań u Sowy.

Pora na mistrzostwo świata?

Dzisiaj jest dzień wielkiej satysfakcji Roberta Kubicy i wszystkich tych, którzy wspierali go przez wiele lat. Jest swego rodzaju fenomenem, bo mimo tak długiej przerwy niezmiennie cieszył się wielkim zainteresowaniem kibiców.

Zakończeniem tego filmu, o którym wspominam na początku, byłoby mistrzostwo świata zdobyte przez Polaka w jednym z kolejnych sezonów. W życiu realnym cieszmy się z każdego startu, każdego zdobytego punktu człowieka, który dokonuje niemożliwego.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Fundusz Odbudowy. Po co lewicy romans z PiS?

Inicjatywa i sprawczość. Na dźwięk tych słów politycy polskiej opozycji tracą rozum. Nie tylko lewicy zresztą.

Łukasz Lipiński
27.04.2021
Reklama