Ludzie i style

Zakaz pływania

Pływak bez wody

Jakub Kraska z trenerem Maciejem Hamplem. Jakub Kraska z trenerem Maciejem Hamplem. Archiwum
Jakub Kraska, nadzieja polskiego pływania, trenuje na uchodźstwie. Wprawdzie nowy łódzki basen o parametrach olimpijskich jest duży, ale dla jego trenera nie ma tu miejsca.
Chcąc być w pływaniu kimś, trzeba mieć do dyspozycji luksus 50-metrowej pływalni.PantherMedia Chcąc być w pływaniu kimś, trzeba mieć do dyspozycji luksus 50-metrowej pływalni.

Koniec maja ubiegłego roku: Jakub Kraska, reprezentant kraju, rocznik 2000, wraca do rodzinnej Łodzi po badaniach w warszawskim Instytucie Sportu. Po południu ma w planach trening. Ale wejścia na pływalnię w Zatoce Sportu pilnuje prezes klubu AZS Politechnika Łódź Przemysław Jagielski. Ma prikaz nie wpuszczać trenera Kraski Macieja Hampla. Taka jest decyzja rektora Politechniki Łódzkiej (właściciela Zatoki Sportu), Jego Magnificencji prof. Sławomira Wiaka.

Jagielski staje przy bramkach, wzywa pracownika ochrony.

Polityka 4.2019 (3195) z dnia 22.01.2019; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Zakaz pływania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021