Ludzie i style

Na ostrzu płozy

Królowa lodu Natalia Maliszewska

Natalia Maliszewska zdobywa złoty medal Pucharu Świata na dystansie 500 m. Calgary, Kanada. Natalia Maliszewska zdobywa złoty medal Pucharu Świata na dystansie 500 m. Calgary, Kanada. Derek Leung/ISU / Getty Images
Natalia Maliszewska jest odważna, zadziorna, a porażki traktuje jak wstęp do zwycięstw. Charakter w sam raz do short-tracku.
Natalia MaliszewskaKrzysztof Kuczyk/Forum Natalia Maliszewska

Zwycięstwo Natalii Maliszewskiej w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na dystansie 500 m wrzuciło ją z jednego kołowrotu w drugi. Pęd po owalnym torze chwilowo ustąpił na rzecz zbierania owoców lodowej sławy. Telewizje, wywiady, uściski dłoni, wizyty i rewizyty oraz rozmowy ze sponsorami stojącymi w kolejce do grzania się w blasku jej sukcesów. Pucharowy sezon dobiegł już końca, ale Natalia ma jeszcze jeden szczyt w swoim sportowym kalendarzu – marcowe mistrzostwa świata w Sofii.

Ubiegłoroczny finał mistrzostw z jej udziałem to był short-track w pigułce.

Polityka 8.2019 (3199) z dnia 19.02.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Na ostrzu płozy"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Gdzie na świecie aborcja jest legalna, a gdzie kobiety muszą ją wykonywać w podziemiu?

Co roku na świecie dokonuje się ponad 40 mln aborcji – głównie w tych krajach, gdzie poziom wiedzy na temat antykoncepcji jest niski.

Redakcja
22.10.2020