Ludzie i style

Taki bury śnieg

Dlaczego polskie narciarstwo alpejskie kuleje

Maryna Gąsienica-Daniel, jedyna reprezentantka Polski na mistrzostwach świata w Åre. Maryna Gąsienica-Daniel, jedyna reprezentantka Polski na mistrzostwach świata w Åre. Christian Bruna/EPA / PAP
W narciarstwie zjazdowym idzie nam gorzej niż innym. Nie ze względu na brak dostępu do tras czy pieniędzy. To raczej kwestia naszych wad narodowych.
Petra Vlhova po zdobyciu brązu w slalomie w Åre.Marco Trovati/Pentaphoto/IPP/Reporter/EAST NEWS Petra Vlhova po zdobyciu brązu w slalomie w Åre.

Na zakończonych niedawno mistrzostwach świata w narciarstwie alpejskim Polska reprezentowana była symbolicznie. Cała kadra narodowa sprowadzała się do osoby Maryny Gąsienicy-Daniel. Pojechało z nią do Åre dwóch trenerów oraz odpowiedzialny za szkolenie alpejczyków w Polskim Związku Narciarskim Stanisław Czarnota. Zabrakło fizjoterapeuty, więc gdy Marynę rozbolały plecy, na pomoc pospieszył masażysta współpracujący na co dzień ze słowackim rodzeństwem Žampów. Z powodu bólu pleców skończyła rywalizację w slalomie gigancie w czwartej dziesiątce – grubo poniżej oczekiwań.

Polityka 9.2019 (3200) z dnia 26.02.2019; Ludzie i style; s. 68
Oryginalny tytuł tekstu: "Taki bury śnieg"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020