Ludzie i style

Pierwsze kroki w chmurach

Gry w abonamencie

Streaming treści nie jest niczym nowym, ale branża gier patrzyła dotąd na abonamenty z rezerwą. Streaming treści nie jest niczym nowym, ale branża gier patrzyła dotąd na abonamenty z rezerwą. Getty Images
Wykupujemy już abonamenty do serwisów z muzyką czy serialami. Wszystko wskazuje na to, że niebawem do posiadanego pakietu będziemy mogli dorzucić gry.
Sama idea cloud gamingu w uproszczeniu polega na zdjęciu dużej części obciążenia z naszego sprzętu.PantherMedia Sama idea cloud gamingu w uproszczeniu polega na zdjęciu dużej części obciążenia z naszego sprzętu.

W marcu podczas Game Developers Conference amerykański kolos Google zaprezentował szczegóły nowej internetowej usługi, która ma umożliwić uruchomienie najnowszych gier niemal na każdym domowym urządzeniu. Niecały miesiąc później dziennikarze mogli się już sami przekonać, jak działa Stadia. A ta, uruchomiona na laptopie podpiętym do monitora, radzi sobie świetnie. Wszystko brzmi cokolwiek konwencjonalnie, tylko że rzeczony projekt polega na strumieniowaniu danych, a gry mają być dostępne w ramach comiesięcznego abonamentu.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Pierwsze kroki w chmurach"

Czytaj także

Społeczeństwo

Jak rozpoznać depresję u dzieci?

Niedawno pisaliśmy o niewydolnym systemie pomocy dla najmłodszych, którzy coraz częściej zmagają się z problemami psychicznymi. Jak działać, gdy system nie działa? – pytamy Lucynę Kicińską z Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, koordynatorkę telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży 116 111.

Joanna Cieśla
09.04.2019