Ludzie i style

Pierwsze kroki w chmurach

Gry w abonamencie

Streaming treści nie jest niczym nowym, ale branża gier patrzyła dotąd na abonamenty z rezerwą. Streaming treści nie jest niczym nowym, ale branża gier patrzyła dotąd na abonamenty z rezerwą. Getty Images
Wykupujemy już abonamenty do serwisów z muzyką czy serialami. Wszystko wskazuje na to, że niebawem do posiadanego pakietu będziemy mogli dorzucić gry.
Sama idea cloud gamingu w uproszczeniu polega na zdjęciu dużej części obciążenia z naszego sprzętu.PantherMedia Sama idea cloud gamingu w uproszczeniu polega na zdjęciu dużej części obciążenia z naszego sprzętu.

W marcu podczas Game Developers Conference amerykański kolos Google zaprezentował szczegóły nowej internetowej usługi, która ma umożliwić uruchomienie najnowszych gier niemal na każdym domowym urządzeniu. Niecały miesiąc później dziennikarze mogli się już sami przekonać, jak działa Stadia. A ta, uruchomiona na laptopie podpiętym do monitora, radzi sobie świetnie. Wszystko brzmi cokolwiek konwencjonalnie, tylko że rzeczony projekt polega na strumieniowaniu danych, a gry mają być dostępne w ramach comiesięcznego abonamentu.

Polityka 20.2019 (3210) z dnia 14.05.2019; Ludzie i style; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Pierwsze kroki w chmurach"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021