Ludzie i style

Tam, gdzie rośnie piłka

Mistrzostwa U20: tu należy wypatrywać przyszłych futbolowych gwiazd

Młoda reprezentacja Nigerii w drodze na mecz z Ukrainą. Młoda reprezentacja Nigerii w drodze na mecz z Ukrainą. Boris Streubel/FIFA / Getty Images
Mistrzostwa świata U-20 to świetna okazja, żeby się przyjrzeć, kto mógłby Europie odebrać dominującą pozycję w piłce nożnej.
Argentyna jest jednym z największych eksporterów piłkarzy na świecie.PantherMedia Argentyna jest jednym z największych eksporterów piłkarzy na świecie.

Na bocznym boisku GKS Katowice właśnie trenują Amerykanie. Trener reprezentacji Tab Ramos sprawia wrażenie człowieka, z którego jeszcze nie wyparowała wściekłość po nielogicznej porażce grupowej z Ukrainą (mimo przytłaczającej przewagi w niemal każdym elemencie gry jego chłopcy przegrali 1:2). Denerwuje się, słysząc sugestie, że Amerykanie są dziś mniejszym niż kiedyś zagrożeniem w wyścigu o podważenie dominacji Europy. W końcu nie awansowali na ubiegłoroczny mundial w Rosji. – Co z tego, a Polska ile razy grała w finałach?

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Ludzie i style; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Tam, gdzie rośnie piłka"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Arabowie szukają mistrzów

Siła nauki arabskiej w okresie klasycznym to otwartość na zmiany, ale też zwykła ciekawość świata.

Mateusz Wilk
06.05.2014