Ludzie i style

Gem, set, cash

Tenis: bogacze i rzemieślnicy

Katarzyna Kawa zbliża się do wymarzonego udziału w turniejach Wielkiego Szlema bez kwalifikacji. Katarzyna Kawa zbliża się do wymarzonego udziału w turniejach Wielkiego Szlema bez kwalifikacji. Tytus Żmijewski / PAP
Droga do tenisowego raju wiedzie przez lata czyśćca. Przy wejściu obowiązuje selekcja. Trzeba mieć pieniądze, żeby zarobić pieniądze.
Tenisowych obsesji jest wiele, ale ta podstawowa sprowadza się do rankingu.PantherMedia Tenisowych obsesji jest wiele, ale ta podstawowa sprowadza się do rankingu.

Pod koniec lipca sportowej Polsce przedstawiła się Katarzyna Kawa, tenisistka z Poznania. Awansowała do finału turnieju w łotewskiej Jurmale, w finale przegrała z pierwszą rakietą gospodarzy Anastazją Sewastową, nr 11 rankingu WTA. Urwała jej nawet seta. Bieżący rok był w wykonaniu 27-letniej Kawy następujący: styczeń – przegrana w ćwierćfinale turnieju ITF (drugiej ligi w zawodowym tenisie) w Kazaniu. 672 dol. premii i 9 pkt do rankingu WTA. Luty: przegrana w pierwszej rundzie turnieju ITF w Kioto – 557 dol. i 1 pkt. Kwiecień: cykl czterech zawodów ITF w USA – dobra postawa (w tym zwycięstwo w Jackson) przekłada się na 8972 dol. premii i 106 pkt.

Awans do drugiej setki rankingu umożliwia jej start w eliminacjach do wielkoszlemowych turniejów, pachnących blichtrem i pieniędzmi.

Polityka 33.2019 (3223) z dnia 12.08.2019; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Gem, set, cash"
Reklama