Ludzie i style

Stres a seks

„Dla młodych ludzi wychowywanych w Polsce, gdzie słyszą, że jednopłciowe związki partnerskie nie mają przyszłości, alternatywą staje się smartfon i krótka, przypadkowa relacja.” „Dla młodych ludzi wychowywanych w Polsce, gdzie słyszą, że jednopłciowe związki partnerskie nie mają przyszłości, alternatywą staje się smartfon i krótka, przypadkowa relacja.” Mirosław Gryń / Polityka
85 proc. badanych sięgnęło po substancje odurzające pierwszy raz, by obniżyć poziom stresu – mówią terapeutka uzależnień Agata Stola i seksuolog Robert Kowalczyk, autorzy badań o wpływie homofobii na stres i ryzykowne zachowania społeczności LGBT.
Agata StolaLeszek Zych/Polityka Agata Stola

PAWEŁ WALEWSKI: – TVP trzy dni przed wyborami wyemitowała film dokumentalny „Inwazja”, szkalujący środowiska LGBT, a we Wrocławiu przed niedawnym Marszem Równości rozwieszano na przystankach plakaty wprost nawołujące do agresji wobec osób o innej orientacji seksualnej. Jak patrzą na to seksuolodzy i terapeuci?
ROBERT KOWALCZYK: – Będziemy mieli coraz więcej pacjentów, którzy nie potrafią sobie poradzić z dyskryminacją ze względu na nieheteroseksualną orientację.

Polityka 44.2019 (3234) z dnia 29.10.2019; Ludzie i style; s. 73
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >