Ludzie i style

Szpryce w szprychach

Afera w kolarskim imperium

Kolarskie imperium zbudowali na Wyspach miliarderzy. Team Sky należał do medialnego magnata Ruperta Murdocha. W tym roku zespół odkupił Jim Ratcliffe, najbogatszy Brytyjczyk, właściciel koncernu chemicznego Ineos. Kolarskie imperium zbudowali na Wyspach miliarderzy. Team Sky należał do medialnego magnata Ruperta Murdocha. W tym roku zespół odkupił Jim Ratcliffe, najbogatszy Brytyjczyk, właściciel koncernu chemicznego Ineos. Heinz-Peter Bader/Reuters / Forum
Czy schorowany, cierpiący na zaniki pamięci lekarz może pogrążyć gigantów kolarstwa?
Dr Richard Freeman, były lekarz grupy Sky, podejrzany o podawanie kolarzom zabronionych substancji.Bryn Lennon/Getty Images Dr Richard Freeman, były lekarz grupy Sky, podejrzany o podawanie kolarzom zabronionych substancji.

Krętacz – to jedno z łagodniejszych określeń, jakie słyszy ostatnio pod swoim adresem doktor Richard Freeman. Były lekarz grupy Sky, poprzednika Ineos Team, jest właśnie maglowany przez brytyjską Naczelną Radę Lekarską w związku z podejrzeniami o podawanie niezidentyfikowanym (jeszcze) kolarzom zabronionych substancji, gdy był głównym medykiem w Sky oraz podczas pracy w Brytyjskiej Federacji Kolarskiej. Maglowanie znosi z trudem. W połowie listopada nie przybył na posiedzenie komisji, tłumacząc nieobecność „niepożądaną reakcją” na zeznania trenera Shane’a Suttona, swojego byłego współpracownika ze Sky.

Polityka 50.2019 (3240) z dnia 10.12.2019; Ludzie i style; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Szpryce w szprychach"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021