Ludzie i style

Nowa wojna konsolowa

Konsole nowej generacji

Konsole obecnej generacji, PlayStation 4 i Xbox One, pojawiły się pod koniec 2013 r. W czasie premier swoich następców będą miały siedem lat. Konsole obecnej generacji, PlayStation 4 i Xbox One, pojawiły się pod koniec 2013 r. W czasie premier swoich następców będą miały siedem lat. PantherMedia
Jeśli ktoś dostał na gwiazdkę konsolę do gier, będzie miał dylemat, bo już za rok mikołaj obiecuje nowe modele. PlayStation 5 i Xbox Series X zaoferują nie tylko większą moc obliczeniową, ale wręcz obietnicę odmiany oblicza gier wideo.
Kadr z gry „Half-Life: Alyx”.materiały prasowe Kadr z gry „Half-Life: Alyx”.

Kocie łby, którymi wybrukowana jest wąska uliczka, lśnią srebrzyście po deszczu w zimnym blasku księżyca. W kałuży odbijają się neony i reflektory przejeżdżającego auta, za sprawą których drzewo rzuca cień na pobliską kamienicę. Wszystko w tej wykreowanej w wirtualnym świecie scenie jest grą światła – niezwykle złożoną, bo każde jego źródło jest niezależnym matematycznym wyzwaniem. Przeliczanie na bieżąco siły i kierunków padania promieni światła wymaga złożonych algorytmów i olbrzymiej mocy obliczeniowej.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Ludzie i style; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowa wojna konsolowa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021