Ludzie i style

Nowa wojna konsolowa

Konsole nowej generacji

Konsole obecnej generacji, PlayStation 4 i Xbox One, pojawiły się pod koniec 2013 r. W czasie premier swoich następców będą miały siedem lat. Konsole obecnej generacji, PlayStation 4 i Xbox One, pojawiły się pod koniec 2013 r. W czasie premier swoich następców będą miały siedem lat. PantherMedia
Jeśli ktoś dostał na gwiazdkę konsolę do gier, będzie miał dylemat, bo już za rok mikołaj obiecuje nowe modele. PlayStation 5 i Xbox Series X zaoferują nie tylko większą moc obliczeniową, ale wręcz obietnicę odmiany oblicza gier wideo.
Kadr z gry „Half-Life: Alyx”.materiały prasowe Kadr z gry „Half-Life: Alyx”.

Kocie łby, którymi wybrukowana jest wąska uliczka, lśnią srebrzyście po deszczu w zimnym blasku księżyca. W kałuży odbijają się neony i reflektory przejeżdżającego auta, za sprawą których drzewo rzuca cień na pobliską kamienicę. Wszystko w tej wykreowanej w wirtualnym świecie scenie jest grą światła – niezwykle złożoną, bo każde jego źródło jest niezależnym matematycznym wyzwaniem. Przeliczanie na bieżąco siły i kierunków padania promieni światła wymaga złożonych algorytmów i olbrzymiej mocy obliczeniowej.

Polityka 1.2020 (3242) z dnia 29.12.2019; Ludzie i style; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Nowa wojna konsolowa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >