Ludzie i style

Powtórka z Kobayashiego

Dawid Kubacki w Oberstdorfie Dawid Kubacki w Oberstdorfie Michael Dalder / Forum
Dawid Kubacki trzeci, a Piotr Żyła piąty na początek Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Trzeba się cieszyć, ale radość nie rozpiera, bo Kamil Stoch dopiero 19., a to jego wciąż uważamy za lidera ekipy.

Może być tak, że w tym sezonie będziemy przeżywać powtórkę z poprzedniego roku. Ryoyu Kobayashi znów skakał jak natchniony. Japończyk po komplecie zwycięstw w konkursie sprzed 12 miesięcy dziś wskoczył na najwyższe podium po raz piąty z rzędu. W stylu, który zapowiada triumfy na kolejnych etapach zawodów. Jest wysoce prawdopodobne, że całej stawce skoczków zostanie tylko rywalizacja o kolejne miejsca na podium. Wystarczy powiedzieć, że Kamil Stoch traci do lidera już prawie 40 punktów. To przepaść.

Czytaj także: Wygrać wszystkie konkursy Turnieju Czterech Skoczni to naprawdę coś

Cieszymy się z sukcesu Kubackiego

Możemy się cieszyć z dwóch świetnych skoków Dawida Kubackiego, bo w najodpowiedniejszym momencie przypomniał sobie, że jest mistrzem świata i żadnego rywala się nie boi (może poza Ryoyu). Piotr Żyła niewiele mu ustępuje. Oby Kamil Stoch w Garmisch Partenkirchen doskoczył do tej dwójki. W jego przypadku przydałoby się trochę szczęścia do warunków, bo na razie los nie był zbyt łaskawy, choć sam zainteresowany nie obarcza wiatru odpowiedzialnością za gorsze próby. Pozostali Polacy przeszli kwalifikacje, ale na razie są tłem dla najlepszych.

Czytaj także: Dziwne skoki w Wiśle z Dudą w tle

Jakie emocje przyniesie Turniej Czterech Skoczni?

Zapowiada się ciekawy turniej. W pierwszej dziesiątce znaleźli się przedstawiciele sześciu nacji. Niemieccy gospodarze trenowani przez Stefana Horngachera liczyli oczywiście na któregoś ze swoich reprezentantów. I trudno powiedzieć, żeby się zawiedli. Bo przyjmując, że Ryoyu Kobayashi był w niedzielę poza zasięgiem, odnieśli sukces. Karl Geiger skończył jako drugi.

Teraz czas na Ga-Pa. W ostatnim dniu tego roku kwalifikacje, a nazajutrz konkurs.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Tata Maty: Młodzi ludzie są mądrzejsi, niż my myślimy, że są

Z prof. Marcinem Matczakiem o tym, dlaczego nie warto być zbyt posłusznym.

Martyna Bunda
07.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną