Ludzie i style

Gdy liga nie śmiga

Ekstraklasa bez klasy

Zarząd PZPN podjął wstępną uchwałę o powrocie do rozgrywek ligowych w formacie znanym z 1998 r. Na fot. Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Zarząd PZPN podjął wstępną uchwałę o powrocie do rozgrywek ligowych w formacie znanym z 1998 r. Na fot. Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Mateusz Słodkowski/Zuma Press / Forum
Co zrobić, żeby Ekstraklasa odzyskała klasę? Władze PZPN mają na to zupełnie inny pomysł niż spółka zarządzająca piłkarską ligą.
Mecz Lechia Gdańsk-Górnik Zabrze, 13. kolejka Ekstraklasy.Piotr Matusewicz/EAST NEWS Mecz Lechia Gdańsk-Górnik Zabrze, 13. kolejka Ekstraklasy.

Zmiana systemu rozgrywek to jeden z ostatnich akcentów kończącej się jesienią drugiej kadencji Zbigniewa Bońka jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prawo zabrania mu kandydować ponownie. Uważa to za kuriozum, czemu daje wyraz wszem i wobec. Ogłosił więc, że Ekstraklasie trzeba przywrócić normalność, co jego zdaniem sprowadza się do 18-zespołowej ligi i rozstrzygania sezonu w 34 kolejkach systemem mecz i rewanż. Bez żadnej dodatkowej rundy, rozgrywanej obecnie po oddzieleniu w tabeli grubą kreską grup mistrzowskiej i spadkowej.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdy liga nie śmiga"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015