Ludzie i style

Gdy liga nie śmiga

Ekstraklasa bez klasy

Zarząd PZPN podjął wstępną uchwałę o powrocie do rozgrywek ligowych w formacie znanym z 1998 r. Na fot. Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Zarząd PZPN podjął wstępną uchwałę o powrocie do rozgrywek ligowych w formacie znanym z 1998 r. Na fot. Zbigniew Boniek, prezes PZPN. Mateusz Słodkowski/Zuma Press / Forum
Co zrobić, żeby Ekstraklasa odzyskała klasę? Władze PZPN mają na to zupełnie inny pomysł niż spółka zarządzająca piłkarską ligą.
Mecz Lechia Gdańsk-Górnik Zabrze, 13. kolejka Ekstraklasy.Piotr Matusewicz/EAST NEWS Mecz Lechia Gdańsk-Górnik Zabrze, 13. kolejka Ekstraklasy.

Zmiana systemu rozgrywek to jeden z ostatnich akcentów kończącej się jesienią drugiej kadencji Zbigniewa Bońka jako prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. Prawo zabrania mu kandydować ponownie. Uważa to za kuriozum, czemu daje wyraz wszem i wobec. Ogłosił więc, że Ekstraklasie trzeba przywrócić normalność, co jego zdaniem sprowadza się do 18-zespołowej ligi i rozstrzygania sezonu w 34 kolejkach systemem mecz i rewanż. Bez żadnej dodatkowej rundy, rozgrywanej obecnie po oddzieleniu w tabeli grubą kreską grup mistrzowskiej i spadkowej.

Polityka 7.2020 (3248) z dnia 11.02.2020; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Gdy liga nie śmiga"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >