Ludzie i style

Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związku

Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związku Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związku mat. pr.
Samotność w związku – paradoks? A jednak się zdarza, i to nierzadko. Tyle że nic nie dzieje się z dnia na dzień. Zwykle pracujemy na taki stan rzeczy latami, aż raptem sobie uświadamiamy, że niewiele nas już łączy. Tylko dzieci, adres i kredyt.

Jesteś w związku, ale czujesz się samotnie? Coraz częściej się kłócicie i nie potraficie porozumieć? A może partner nie odrywa oczu od telefonu czy telewizora i nie poświęca ci za wiele uwagi? To się zdarza: ludzie są, żyją i mieszkają razem, a jednak osobno. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego ci, którzy kiedyś byli sobie bliscy, ranią się nawzajem i unikają, zamiast wesprzeć?

Przyczyn jest rzecz jasna wiele. Po pierwsze, na etapie zakochania przymykamy oko na sprawy, które potem okazują się istotne. Tymczasem warto jak najwcześniej przedyskutować kwestie potrzebne do zbudowania dobrej relacji. Poznać opinie drugiej strony, sposób, w jaki je prezentuje, jej otwartość na nowe albo inne rozwiązania.

Co ciekawe, na co dzień pary kłócą się raczej o drobiazgi. O to, kto ugotuje, posprząta, pozmywa, położy spać dzieci. Detal może stać się zapalnikiem, gdy zamiast sobie pomóc, wolimy rywalizować i wzajemnie się rozliczać.

Wiele par kłóci się także o pieniądze. Jeśli nie ustaliliśmy na początku, jak ma wyglądać nasz budżet, to nic dziwnego, że układa się „sam” i rzadko kogokolwiek zadowala. Stresuje zarówno brak pieniędzy, jak i sposób gospodarowania nimi: są w końcu „moje”, „twoje” czy „nasze”? A może partner pracuje za dużo i choć robi to dla rodziny, to jednocześnie nas zaniedbuje?

Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związkumat. pr.Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związku

Kluczowe w budowaniu dobrej relacji są umiejętności komunikacyjne – przypomina Aleksandra Sulej, autorka gier PYTAKI dla rodzin i GRY WSTĘPNEJ dla par, pozwalającej lepiej się poznać i pogłębić więź. Ludzie w związkach nie zawsze otwarcie mówią o swoich potrzebach. Nie zawsze się wzajemnie szanują i słuchają. A w rozmowach atakują się albo bronią. – GRA WSTĘPNA powstała właśnie po to, aby partnerzy mogli poruszyć wszystkie istotne sprawy w atmosferze wsparcia, miłości, troski i dobrej zabawy – tłumaczy Aleksandra Sulej.

GRA WSTĘPNA jest nowatorska – jej istotą i tematem są sami gracze. Zajęci sobą, czują frajdę, gdy się do siebie zbliżają. Poznają się w nieoczywistych aspektach, budując przyjazną więź. Poza tym to prosta, ale i zaskakująca forma spędzania czasu we dwoje. Proponowane w jej ramach zagadki rozstrzygną, jak dobrze się znamy. Szeroki wachlarz tematów gwarantuje, że poruszymy wszystkie zagadnienia istotne dla każdej relacji. Poza tym do gry dołączona jest bardzo łatwa instrukcja.

Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związkumat. pr.Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związku

Dla kogo jest GRA WSTĘPNA?

  • dla zakochanych, którzy chcą się lepiej poznać
  • dla narzeczonych, którzy chcą zbudować serdeczną i mocną relację
  • dla par, które chcą rozwijać dobrą komunikację
  • dla związków małżeńskich, które chcą wzmacniać swoją miłość.

Gra przyda się na etapie poznawania się i budowania relacji, a osobom w związkach z dłuższym stażem pomoże odkryć się na nowo, poprawić komunikację, wprowadzić do codzienności element świeżości i zaskoczenia. GRA WSTĘPNA jest dostępna w przedsprzedaży na www.wspieram.to/grawstepna od 14 lutego 2020 r.

Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związkumat. pr.Coś tu nie gra? Czyli o samotności w związku

Gra w związek

Co jeszcze w związku może nie zagrać i o czym warto otwarcie dyskutować? Jednym z zapalnych wątków mogą się okazać relacje z innymi: rodzicami, przyjaciółmi. Partner to nowy element układu, nie zawsze przyjmowany z otwartymi ramionami. Bywa, że z biegiem lat nic się w tej kwestii nie zmienia, a on w dalszym ciągu czuje się wśród naszych bliskich niekomfortowo.

Albo rutyna. Nawyki się przydają, gdy trzeba uporządkować naszą codzienność. Są naturalne. Co nie zmienia faktu, że warto witać co rano ukochaną osobę i doceniać, że jest w naszym życiu. Wreszcie dzieci. Uważa się potocznie, że cementują rodzinę. A w gruncie rzeczy to rewolucja w życiu dorosłego człowieka, który musi się odnaleźć w nowej dla siebie roli: rodzica. W chaosie obowiązków łatwo rozminąć się z partnerem, wzajemnie się zaniedbać.

Założyciele Wydawnictwa Akcja Relacja (www.akcjarelacja.pl), którego misją jest szerzenie wiedzy i tworzenie narzędzi do budowania głębokich i szczęśliwych relacji, zachęcają, by doceniać drobne gesty, wspólne pasje, częste randki i rozmowy. Pary z dłuższym stażem czasem popadają w rutynę i ograniczają się w rozmowach do spraw logistycznych. GRA WSTĘPNA odświeży i umocni ich więź.

Reklama

Czytaj także

null
Ja My Oni

Jak dotować dorosłe dzieci? Pięć przykazań

Pięć przykazań dla rodziców, którzy chcą i mogą wesprzeć dorosłe dzieci (i dla dzieci, które wsparcie przyjmują).

Anna Dąbrowska
03.02.2015
Reklama