Ludzie i style

Dziewczyny z aplikacji

Nowe internetowe plemiona kobiet

Piosenkarka Ariana Grande zahacza o pastelowy styl „soft girls”. Piosenkarka Ariana Grande zahacza o pastelowy styl „soft girls”. Reporter
Zaroiło się od nowych internetowych etykietek i nazw nadawanych różnym grupom kobiet: VSCO girl, soft girl, alternatywka... Skąd się wzięły i co się za nimi kryje?
Internetowa celebrytka Rusty Fawkes w wersji e-girl.rusty.fawkes/Instagram Internetowa celebrytka Rusty Fawkes w wersji e-girl.

Dawne subkultury określały się poprzez pakiet muzyki, mody i polityki. Dziś, w przyspieszonych czasach internetu, gdy popularny trend po miesiącu staje się „martwym memem”, estetyka i ideologia wzięły ze sobą rozwód. W nieskończonym karnawale mediów społecznościowych można być sobą lub udawać kogoś innego, przybierając jedną z wielu masek. Jestem „soft girl/gothką” przedstawia się w polu opis jedna z użytkowniczek Twittera. „Nie wybrałam jeszcze mojej estetyki” – wyjaśnia.

Polityka 14.2020 (3255) z dnia 31.03.2020; Ludzie i style; s. 63
Oryginalny tytuł tekstu: "Dziewczyny z aplikacji"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021